Ciltteki koyu lekeleri bitkisel yolla hafifletmek

0
Uzun saçlı kadın
Ciltteki koyu lekeleri hafifletmek

Ciltte meydana gelen koyu lekeler çok fazla güneşe maruz kalmanın sonucu olabileceği gibi, bir hastalık ya da bazı ilaçların yan etkileri olabilir. Modern tıp sayesinde koyu lekeler ve yara lekelerinin görünümünü azaltmak ağrısız ve sızısız bir yoldur.

Ciltteki koyu lekeleri hafifletmek için yollar

1

Bir kimyasal soyucu alın. Kimyasal peeling cilt katmanlarını aşındırarak koyu yara izlerinin görünümünü kaldıracaktır. Ayrıca cildinizin hassasiyetine karşı soyma şiddetini ayarlayın. Bu kimyasal soymaların yan etkileri kullanılan kimyasalların düzeyine bağlı olarak değişmektedir.

2

Bir mikrodermabrazyon için uzman bir doktor ile görüşün. Mikrodermabrazyon, kimyasal soymanın aksine kimyasal maddelerin kullanıldığı bir yöntem değildir. Mikrodermabrazyon cildin üst tabakasını uzaklaştırarak koyu lekeleri hafifletir. Bu prosedürün sizin için doğru olup olmadığını görmek için doktorunuza mutlaka danışın. Ayrıca mikrodermabrazyon peeling etkisi yaparak ölü deri hücrelerinin yok olmasına faydalı olur. Mikrodermabrazyonun yan etkileri genellikle çok daha hafiftir.

3

Bir topikal cilt beyazlatma kremi alın. Bazı topikal kremler koyu yara izlerini ve lekeleri hafifletmeye yardımcı olan hidrokinonu içererek tedavi için olumlu etkiler yapacaktır.

İpuçları

Kimyasal peeling ve topikal cilt beyazlatma kremlerinin olası yan etkileriyle karşılaştığınızda hemen bir dermatoloğa başvurunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.