Ciltteki yara izlerine bitkisel çözüm getirin

0

CiltCiltteki yara izlerine bitkisel çözüm öneriyle tedavi uygulayabilirsiniz. Özellikle cildinizde sivilceler yüzünden oluşan lekelerde, yara izlerinde bitkilerden faydalanabilirsiniz. Bu tür sorunlara estetik operasyonlar kalıcı çözüm sunsa da, doğal yollardan yapılacak bu uygulamaların denenmesinde fayda bulunmaktadır.

Ciltte bulunan yara izleri için bitkisel çözümler

Tarçın kürü

Kabuk tarçını bir miktar suyun içinde kaynatın. Bunun biraz ılınmasını bekleyin. Daha sonra pamukla karışımın suyunu cildinizde olan yara izlerine sürebilirsiniz. Bu uygulamayı şif bulana kadar her gün yapabilirsiniz.

Roka kürü

Mevsiminde taze roka yapraklarının suyunu blender yardımıyla sıkın. Bu suyla cildinizde bulunan yara izlerine pansuman yapabilirsiniz.

Abanoz kürü

1 su bardağı sıcak suyun içine 10 gram abanoz yongası koyun ve 10 dakika kadar demlendirin. Bu karışımla cildinizdeki yara izlerine pansuman yapabilirsiniz.

Bal kürü

Bir miktar bal ve nişadırı karıştırarak krem kıvamına getirin. Bunu cildinize sabah ve akşam sürerek uygulayın. Özellikle fazla belirgin olmayan yara izlerini kısa sürede giderecek bir çözümdür.

Yumurta akı kürü

Rendelenmiş limon kabuğu ve 1 adet yumurta akını krem gibi oluncaya kadar karıştırın. Bunu banyo yapmadan 1 saat önce cildinizde bulunan yara izlerine sürün.

Havuç kürü

Havucu rendeleyerek suyunu çıkarın. Bunu killi toprakla karıştırın. Daha sonra bunun içine saf zeytinyağı karıştırarak krem kıvamını elde edin. Bunu cildinizdeki yara izlerine gün aşırı uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.