Contractubex ile çatlak tedavisi

0

 

Kalça
Contractubex ile çatlak tedavisi

Hızlı kilo alıp veren kadın erkek herkes çatlaklardan şikayet ediyor. Sadece estetik bir görünüm bozukluğu oluşturan çatlaklar contractubex çatlak tedavisi ile yok olabiliyor. Tabi bu zaman alan bir süreç.

Çatlaklar neden oluşur?

Vücutta oluşan çatlaklar en çok, hızlı kilo verenlerde görülür. Ayrıca hamilelik geçiren kadınların da göbek bölgesinde çatlak sorunları oluşuyor. Tabi bir de steroid yani kortizonlu ilaçlar da vücutta çatlak oluşmasına neden olabiliyor. Çatlaklar en fazla vücudun yağlı bölgelerinde görülür. Göbek, basen, üst baldır ya da üst kol bölümlerinde.

Contractubex çatlak tedavisi

Contractubex cildinizdeki izlerden kurtulmanızı sağlayacak bir jeldir. İçerisinde Extractum Cepae, Heparin ve Heparin bulunur. Ameliyat izlerini, dikiş izlerini, bazı kişilerde de sivilce izlerini geçirmek için kullanılan bir jeldir. Hatta uzun süre önce oluşmuş yanık lekelerini de tedavi etme özelliğine de sahiptir. Son dönemlerde özellikle doğum yapmış kadınlar tarafından da kullanılmaya başlanmıştır. Hamilelik döneminde oluşan çatlakları zamanla azaltır.

Özellikle çatlaklar bazen can sıkıcı olabiliyor. Hele ki kollarda bulunan çatlaklar. Son derece moral bozucu. Ama artık bir çözümü var. Contractubex jel… Bu jeli düzenli olarak kullanınca çatlaklarınızın özellikle de kırmızılık bulunan çatlakların zamanla azaldığını göreceksiniz.

Contractubex jeli çatlaklar için nasıl kullanacağım?

Contractubex jeli bir doktor tavsiyesi ile kullanıyorsanız doktorun verdiği talimatlara kesinlikle uyun. Günde kaç kere sürmenizi, cildinizde ne kadar bekletmenizi istediyse o şekilde uygulayın. Ama bir doktor tavsiyesi olmadan kendiniz kullanmaya karar verdiyseniz çok fazla kullanmamaya özen gösterin. Çatlaklarınızın olduğu bölgeye ince bir tabaka şeklinde uygulayın. Tabi uyguladığınız yerin temiz olduğuna dikkat edin. Ardından 1 saat kadar bekleyip temizleyin. Bunu sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere yapabilirsiniz. Bir başka seçeneğiniz de akşam yatmadan önce sürüp sabaha kadar bekletmek. Aynı şekilde çok ince bir tabaka olacak şekilde Contractubex jeli şikayet ettiğiniz bölgeye sürün. Birazcık kurumasını bekleyin ve uyuyun. Sabah kalktığınızda temizleyin.

Contractubex jelin yan etkileri nelerdir?

Eğer içeriğindeki herhangi bir etken maddeye alerjiniz yoksa en büyük yan etkisi kaşıntıdır. Bazılarının teni hassas olduğu için kaşıntılar dayanılmaz olabiliyor. Eğer jel kaşıntı yaparsa kaşınan yeri tırnağınızla kazımamaya özen gösterin.

Son olarak Contractubex jelden fayda sağlamak istiyorsanız minimum 3 ay kullanmanız gerektiğini unutmayın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.