Contractubex nedir ne işe yarar?

11
Vücut
Contractubex

Vücudunuzda geçmeyen izler varsa ve bunun için ilaç araştırıyorsanız contractubex nedir diye sormaya başlamışsınızdır.

Vücudunuzda kaza, yaralanma, ameliyat ya da başka nedenlerle geçmeyen izler varsa ve bunlar özellikle görünür bölgelerde oldukça rahatsız oluyorsunuz. Dış görünüşe verilen önem nedeniyle o izlerden hızlı ve kesin bir şekilde kurtulmak istiyorsunuz. Bitkisel yöntemler bir yere kadar işe yaradığı için contractubex jel işinizi görecektir.

Contractubex nedir?

Contractubex herhangi bir kaza, yaralanma, yanık durumları nedeniyle cildinizde özellikle görünümdeki bozulmaları iyileştiren bir jeldir. Ayrıca doktor kontrolünde kullanılır. Eczanelerde satılır.

Günümüzde birçok insan estetik kaygı nedeniyle pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyor. Bu nedenle ameliyatlardan, cerrahi müdahalelerden ve yanıklardan dolayı oluşan izleri vücutlarında taşımak istemiyorlar. Örneğin ameliyat olmadan önce dikiş izlerini düşünmeye başlıyorlar. Contractubex tam da bu endişeler için çıkarılmış bir jel. İçerdiği Allantoin, Extractum Cepae ve Heparin maddeleriyle yaralanmış, ölmüş dokuların iyileşmesine yardımcı oluyor. Hatta sadece yaralanmalara, yanıklara bağlı izleri değil aynı zamanda kilo alıp verme nedeniyle bel bölgesinde oluşan çatlaklara da iyi geliyor.

Contractubex jeli kullanmak için izinizin yeni olmasına da gerek yok. Yıllar öncesinden kalan bir ameliyat ya da yanık izi taşıyorsanız da kullanabilirsiniz. Çok önceden oluşan yanık izlerini de tedavi ettiğine dair bilgiler mevcuttur. Tabi şunu unutmamalısınız ki oluşan iz ne kadar eski ise Contractubex jeli kullanma süreniz de ona göre uzayacaktır.

Eğer sivilce izleriniz varsa da Contractubex jel kullanabilirsiniz. Özellikle ergenlik döneminde oluşmuş ve sonrasında çukurluklar halinde kalmış sivilce izleriniz varsa Contractubex işe yarayabilir. Ancak ilk zamanlarda sivilcelerinizde bir artış olabilir. Bu cildinizin ilaca vereceği bir tepkidir. Sonrasında ise çukurlukların kapandığını gözlemleyebilirsiniz.

Contractubex jeli nasıl kullanacaksınız?

Eğer izleriniz eski ise geceleri yatmadan önce sürmelisiniz. Jeli masaj yaparak ince bir tabaka halinde masaj yaparak izinizin olduğu yere yedirin. Sabaha kadar cildiniz iyice emsin. Bu şekilde en az 3 ya da 4 ay kullanmanız gerek.

Ameliyat izleriniz yeni ise günde 2 kere sabah ve akşam olmak üzere uygulayabilirsiniz. Masaj yaparak sürdükten sonra 1 saat bekleyin ve sürülen bölgeyi su ile durulayın. Kısa bir zamanda izinizin inceldiğini göreceksiniz.

Not: Contractubex Jel bütün izleri geçirmeyebilir. Bu tamamen kişinin cildine bağlıdır. Her ilaçta olduğu gibi bunda da yüzde 100 izinizde işe yarar diyemeyiz. Ama denemenizde fayda var. Kullanıcı yorumları oldukça olumlu yönde.

11 YORUMLAR

  1. Ben 15 gündür kullanıyorum ve faydasını gördüm burun ameliyatı oldum henüz 22. Günündeyim ilacı ise 7. Günümde kullanmaya başladım şuanda dikiş izim gözle görülemeyecek kadar kayboldu aynı zamanda yüzümdeki sivilcecelere sürdüm ve onlardada etkili. Yukarıdaki yazıdan farklı olarak doktorum bana ovalamadan orta kalınlıkla bir katman oluşturarak sür ve sonrasında yıkama soy dedi zaten çok kolay soyuluyor zaten ölü dokuları soyduğunuz tabakada göreceksiniz.

  2. üzerinden 1 yıl geçmiyecek bu krem için o zaman etkisi olur en az 6 ay kullanılacak 4-6 ay arası etkisi o zaman işe yarar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.