Contractubex sivilce izi için etkili mi

0

ContractubexContractubex ciltte olan ameliyat izlerinin, yanık izlerinin, akne ve sivilce nedeniyle oluşan izlerin giderilmesi için kullanılan bir kremdir. Contractubex sivilce izi için kullanımı mutlaka bir cilt uzmanı kontrolünde olmalıdır. Kremin derin yara izlerinde kullanımı sırasında fayda görmek için bazen 1 yıl kadar süre geçmesi gerekebilir.

Contractubex nasıl kullanılmalıdır?

Son derece etkili olan bu kremin uzman bir doktor kontrolünde kullanılması gerekir. Çünkü etkili olan bu tür kremler bazı cilt tiplerinde reaksiyona neden olarak, kılcal damar çatlamasına yol açabilir. Ciltteki akne ve sivilce izleri için günde 1 defa uygulanan krem, gece yatmadan önce sürülmelidir. Çünkü bu krem güneş ışınlarından olumsuz etkilenir. Gündüz cildi güneş ışığından koruyacak koruyucu bir kremin temiz cilde sürülmesi gerekir. Cildi onarıcı bu tür kremlerde etkili bir güneş koruyucu krem kullanılması ihmal edilmemelidir.

Contractubex kremin yara izinde, yanık izinde kullanılması halinde, günde 2 defa sürülmesi tavsiye edilebilir. Bu durumda sabah ve akşam uygulanan krem etkisini gösterebilir. Bu krem cilde tatbik edildiğinde, mutlaka masaj yapılarak sürülmelidir. Ancak kremin fazla miktarda sürülmesi önerilmez. Masajla birlikte az miktarda krem kullanılmalıdır.

Contractubex krem kullanılırken nelere dikkat edilmelidir?

Bu kremin kullanılacağı sürenin mutlaka doktor tarafından belirlenmesi gerekir. Gelişi güzel kullanımdan kaçınılmalıdır. Hamile olanlar, yeni doğum yapanlar ve çocuk emziren kadınlar bu kremi kullanmaktan kaçınmalıdır. Ayrıca kullanım sırasında kremin yan etkilerinden olan nefes daralması, yüzde ve boğazda şişlik olması, kızarıklık ve yanma gibi etkilerde mutlaka doktor gidilmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.