Dalgalı plaj modeli nasıl elde edilir?

0
dalgalı ıslak model saç
Dalgalı ıslak saç modeli

Seksi ve ıslak görünümlü saçlara kavuşmak için plaja gitmek zorunda değilsiniz. Saçlarınız düz ve ince telli olsa bile evde yapacağınız birkaç uygulamayla havalı bir plaj modeli elde edebilirsiniz. Bu modeli yılın her zamanı uygulayabilir, girdiğiniz ortamlarda bakışları üstünüze çekebilirsiniz.

1

Saç tipiniz havalı ve kabarık olmadığı için saça hacim veren bir şampuan kullanmalısınız. Saçlarınıza hacim vermek saçı yıkamakla başlar. Plaj modeli saçlar için ilk olarak şampuanla saçınızı yıkayın ve saç tipinize uygun bir saç kremi kullanın.
2

Duştan çıktıktan sonra saçınızı kurutmak için önce saçınızı öne atın ve saç kurutma makinesinin ayarını dakikada bir soğuk ayara getirin. Saç kurutma makinesinin sıcak ve soğuk havayı dönüşümlü olarak üflemesi saçınızın hacim kazanmasını sağlar. Saçınız tam olarak kurumamalı. Nemli kalmalı.

3

Plaj modeli saç elde etmek için avucunuzun içine  bir miktar tuzlu sprey püskürtün. Bu sprey deniz spreyi veya plaj spreyi olarak da bilinir.

4

Spreyi saçlarınızın ucundan başlayarak saçınıza uygulayın. Saç köklerinize sürmemeye dikkat edin.

5

Saçınızı 7 ila 8 parçaya ayırın. Eğer saçınız çoksa daha fazla parçalara da ayırabilirsiniz.

6

Başınızın üstünde başlayarak, gevşek bir topuz halinde her parçayı bükerek tokalarla başınızın üzerinde tutturun. Her bir parça bükülerek minik topuzlar haline getirilmelidir. 

7

Saçınızı 15 ila 20 dakika boyunca saç kurutma makinesiyle kurutun.

8

Tokaları saçınızdan çıkarın ve parmak uçlarınızla saçları bükerek açın.

9

Plaj modeli saçlara kavuşmak için birkaç işlem kaldı! İyi şekil almamış kısımları saç maşası ile düzeltebilirsiniz. Saçlarınızı sıkı bir şekilde maşaya sarın ve bekletin. Ne kadar bekletirseniz ve sıkarsanız o kadar kalıcı sonuç elde edersiniz.

10

Eğer çok fazla vaktiniz yoksa maşa kullanmak yerine parmaklarınızla şekil verip sprey sıkmayı deneyebilirsiniz.

Bu sayede çok abartıya kaçmadan sade ama muhteşem bir saç modeli elde edersiniz. Saçlarınız ıslak görünüme sahip olurken aynı zamanda dalgalarını korur. Dalgalı saçlar için bu modeli uygulamak kolaydır çünkü en iyi dalgalı saçlarda bu model uzun süre dayanabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.