Dalgalı Saç Bakımı

0
Dalgalı saçların bakımı
Dalgalı saç bakımı

Dalgalı saçlara ya bukle verilir ya da düzleştirilir. Kıvırcık saçlı ve düz saçlı kadınlar sürekli saçlarının modelini değiştirmek zorunda değillerdir ancak dalgalı saçlar için her zaman bir model olmak zorundadır. Aslında bu durum bir nimet olabilir. Düz saçlı arkadaşlarınızın çoğunun saç modellerindeki buklelerin günün sonunda düştüğünü görürsünüz. Diğer saç tipleri saç modeli vermek için sizden çok daha fazla vakit harcarlar. Bu nedenle dalgalı saçlarınızın kıymetini bilip onlara özel dalgalı saç bakımı uygulayabilirsiniz.


1

Düz, dalgalı, kıvırcık veya ekstra kıvırcık olarak saçlar dört ana kategoriye ayrılmıştır. Sağlıklı, dalgalı saçlar için ilk adım saç tipi için uygun olan şampuan ve saç kremi kullanmaktadır.

2

Dalgalı saçlar için saç yıkama rutini tamamen saçınızın yağlanma sıklığına bağlıdır. Saçlarınız yağlandıkça onları yıkamalısınız. İnce telli ve yağlı saçlara sahip kadınlar genellikle saçlarını her gün yıkamalıdır. Kuru saçlıların ise saçlarını haftada 3-4 kez yıkaması yeterli olacaktır.


Dalgalı saç bakımı
Dalgalı saçın bakımı

Dalgalı saç bakımı nasıl yapılır?

3

Dalgalı saç bakımı için bir yemek kaşığı bal, bir yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yumurta sarısını karıştırıp saçınıza sürerek yarım saat bekletin. Haftada bir yapacağınız bu uygulama ile saçlarınız hem nemini koruyacak, hem saç dipleriniz tamamıyla temizlenecek hem de yumurta sayesinde beslenecektir. Dilerseniz sadece ılık zeytinyağı ile de bakım yapabilirsiniz. Saç derinize ılık zeytinyağı ile bakım yapmak saç köklerindeki kurumayı ortadan kaldıracaktır.

4

Evde kimyasal saç bakımı kullanmayın. Eğer perma gibi kimyasal işlemler yapacaksanız saçlarınızın yanma riski oluşur. Bu nedenle profesyonel yardım almanız gerekir.

5

Saçlarınız için iri dişli tarakları tercih edin. Saç fırçalarında da seyrek fırçaları tercih edin.

6

Kimyasal işlemleri üst üste yaptırmayın. Örneğin saçınızı boyuyorsanız bir de üzerine perma yaptırmamalısınız. Saçlarınız her işlemde yıpranacaktır. Bu nedenle saç rengi değişikliği istiyorsanız kınaya yönelebilirsiniz. Saçlarınızı düzleştirmek istiyorsanız brezilya fönü yerine evde fön çekmeyi deneyebilirsiniz. Dalgalı saç bakımında ana amaç saç yıpranmasını önlemek olmalıdır.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.