Dalgalı saç düzleştirme

0
Dalgalı saç düzleştirme
Dalgalı saç düzleştirme

Dalgalı saçlar aslında düzleştirmek için idealdirler. Dalgalı saçlara fön çekmek zor bir işlem değildir ancak eğer doğru ürünleri kullanmaz ve saç bakımınıza önem vermezseniz saçlarınız ısıdan yıpranabilir ve kırılabilir. Kırılan saçlar bir zaman sonra saçlarınızın uzamasını durdurur ve kötü bir görünüşe neden olur. Peki dalgalı saç düzleştirme nasıl yapılmalı? Aşağıdaki adımları izleyin.

1

Cilt bakımı yaparak cildimizi nasıl nemlendiriyorsak saçlarımızı da aynı şekilde saç bakımı ile nemlendirmeliyiz. Kuru saçlar kırılmaya müsaittir. Bu nedenle saçınızda kuruluk varsa sıcak yağ bakımı yapın. Hafif ılık zeytinyağını saçlarınıza sürün ve 30 dakika beklettikten sonra yıkayın. Böylece nemi saçınıza hapsedersiniz. Dalgalı saç düzleştirme için hazır hale gelecektir.

2

Şeker içeren şampuanları deneyin. Bu tür şampuanlar saçınızın daha kolay düzleşmesini sağlayacaklardır. Ayrıca şeker içeren şampuanların besleyici özellikleri de bulunmaktadır.

3

Saçlarınız ıslakken fön makinesi veya saç düzleştiricinizin saçınıza zarar vermemesi için ısı koruyucu serum kullanın. Böylece özenle nemlendirdiğiniz saçlarınız, nemini kaybetmeyecektir. Saçlarınızı ilk olarak kurutun ve ardından dalgalı saç düzleştirme işlemi için saçlarınızı parçalara ayırın.

4

Dalgalı saç düzleştirme işlemi için en uygunu yuvarlak fırçalar kullanmaktır. Böylece saçlarınızın düzleşmesi kolaylaşacaktır.

Dalgalı saç düzleştirme ipuçları

Saçlarınızı fön makinesiyle düzleştirebileceğiniz gibi saç düzleştirici de kullanabilirsiniz. Esasen saç düzleştiriciler, eşit ısı dağılımı nedeniyle daha etkili bir düzleştirme sağlarlar ve daha güvenilirdirler.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.