Dalgalı Saça Kıvırcık Şekil Verme

1
kıvırcık saç modeli
kıvırcık saç şekli

Dalgalı saçlara şekil vermek çoğu zaman zor olabilir. Hava koşulları ve nem dalgalı saçların görünümünü olumsuz yönde etkileyebilir. Saçınızı düzleştirmek içinse düzenli olarak para harcamanız gerekir ki bu para uzun zamana vurduğunuzda yüksek tutarlara erişir. Dalgalı saçlarınıza güzel bir şekil vermek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

1

Saçlarınızı hergün şampuanlamayın. Aşırı Şampuanlama dalgalı saçları çok kuru ve kıvırcık yapar. Eğer saçlarınız yağlı değilse saçlarınızı haftada iki defa şampuanlayın.

2

Saçınızı her gün saç kremiyle yıkayın. Aşırı yağ birikmesini önlemek ve kirleri çıkarmak için  uçlarınızla başınızın üstüne masaj yapın. Ardından saçınızı durulayın. Saçınızın karışmasını önlemek için duşta saçlarınızı tarayın.

3

Saçınızdaki fazla suyu sıkın. Saçlarınız ıslakken şekillendiriciyi avucunuza sürün ve saçınızı küçk parçalara ayırarak saçınıza sürün.

4

Parmağınızla saçlarınızı bölümlere ayırın. Yine parmaklarınız yardımıyla bölümlere ayırdığınız saçları bükün 15 saniye boyunca basılı tutun ve bırakın. Saçınızda lüleler oluşana kadar bu adımı gerçekleştirin.

5

Saç kurutma makinenizin ucuna saçı kıvırcıklaştırmak için gerekli olan aparatı takın. Başınızı aşağıya doğru eğin ve saç kurutma makinesiyle saçınıza kıvırcık şekil vermeye başlayın. Tamamen kuruduktan sonra bir anti-bukle spreyi ile saçlarınızın şeklini korumasını sağlayın.

1 Yorum

  1. ohh bee nihayet doğru dürüst bir öneri!!!!!!!sayfalardır geziyorum hiç bir şey yoktu simdi bu cok güzel oldu hemen yapıyorum………………………….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.