Deniz tuzu ile yüz maskesi tarifleri

0
deniz tuzu
deniz tuzu

Deniz tuzunun zengin mineral içeriği, cilt için sayısız fayda sunmaktadır. Deniz tuzu ile yüz maskesi tarifleri yardımıyla cildinizdeki ölü hücreleri atabilir, cildinizi nemlendirebilir, cildinizin yenilenmesini sağlayabilir ve toksinlerin atılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Deniz tuzu ile yüz maskesi için gereken malzeme

  • İnce deniz tuzu

Deniz tuzu ile yüz maskesi tarifleri

  • Deniz tuzu ile günlük peeling maskesi yapabilirsiniz. Küçük bir kasenin üçte ikisini ince deniz tuzu ile doldurun ve macun kıvamına gelecek kadar da su ekleyin. Hazırlamış olduğunuz deniz tuzu macunundan parmak uçlarınız ile azar azar alarak cildinize dairesel hareketler ile masaj yapın. Yüzünüz ve boynunuzun her tarafı deniz tuzu maskesi ile kaplandıktan sonra 3-5 dakika bekleyin ve ılık su ile yüzünüzü durulayın.
  • Deniz tuzu ile kuru ciltler için yüz maskesi yapabilirsiniz. Birinci maddedeki aynı adımları uygulayın ancak su yerine zeytinyağı kullanın. Bu zeytinyağı ve deniz tuzu maskesi cildinize yine dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulanmalı ve 15 dakika boyunca cildinizde kalmalıdır. Daha sonra ılık su ile durulayın ve yağsız bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin.
  • Normal ciltleri yumuşatmak, korumak ve yatıştırmak için küçük bir kasenin ¾’üne ince deniz tuzu doldurun ve üzerine de 5-10 damla lavanta özü yağı ekleyin. 1 çay kaşığı sıvı gliserin ekleyin ve kıvamlı bir karışım olana kadar su ekleyin. Cildinize dairesel hareketlerle masaj yaparak uyguların ve 10-15 dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile maskeyi cildinizden durulayın.
  • Bal ve deniz tuzu ile yağlı ciltler için maske yapabilirsiniz. Yine küçük bir kasenin yarısını bal ile doldurduktan sonra diğer yarısını da ince deniz tuzu ile doldurun. Taze bir limonun yarısını da bu karışımın içine sıkın ve iyice karıştırın. Bu karışımı cildinize masaj yaparak uygulayın ve 10-15 dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile durulayın ve havlu ile nazikçe kurulayın. Bu hazırlamış olduğunuz bal ve deniz tuzu maskesi buzdolabında bir süre saklanabilir.
  • Deniz tuzu ile sivilcelerinizi tedavi edin. 2 yemek kaşığı öğütülmüş deniz tuzunu küçük bir kaseye koyun ve 10 damla çay ağacı yağı, 2 çay kaşığı sıvı gliserin ekleyin. İçeriğin hepsi iyice birbirine karışana kadar karıştırın. Daha sonra canınızı sıkan sivilcelerin üzerine bu maskeyi uygulayın. Kuruyana kadar bekledikten sonra ılık su ile durulayın.
  • Yine başka bir deniz tuzu maskesi ile kırışıklıklara, sarkan cilde ve gözler altındaki halkalara karşı savaşın. Küçük bir kasenin dörtte üçünü ince çekilmiş deniz tuzu ile doldurun ve daha sonra 2 çay kaşığı gliserin, iki adet E vitamini kapsülünün yağı ve 10-15 damla sardunya özü yağını ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra cildinize masaj yaparak uygulayın ve 10-15 dakika sonra ılık su ile durulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.