Deniz tuzuyla tırnak bakımı

| 2013/04/08 | 0 Comments
tırnaklar

Deniz tuzuyla tırnak bakımı

Deniz tuzları cildi yatıştırıcı etkiye sahiptir. Tahriş olmuş cildi iyileştirir ve hücre yenilenmesini teşvik eder. Bütün bu özelliklerini içeriğinde barındırdığı minerallere borçludur. Deniz tuzunun tırnak bakımında kullanılmasının nedenlerinden birisi de tırnak etlerini güçlendirmesi ve tırnaklara parlaklık kazandırmasıdır.

Deniz tuzlu tırnak bakımı maskeleri

Güçlendirmek için tırnak bakımı maskesi

Deniz tuzu ile tırnak bakımı maskesi oluşturabilmek için küçük bir kapta 2 yemek kaşığı deniz tuzu, 2 damla limon yağı, 2 damla buğday tohumu yağını karıştırın. Pamuk yardımıyla hazırladığınız tırnak bakımı maskesini tırnaklarınızın üzerine sürün. Eğer mümkünse tırnaklarınızı bu karışım içerisinde bekletmeniz daha iyi olacaktır. 10 ila 15 dakika kadar bekledikten sonra ellerinizi yıkayarak krem uygulayın. Güçlü tırnaklar için bu uygulamayı haftada iki ya da üç kez tekrarlayabilirsiniz.

Sigara lekeleri için tırnak bakımı maskesi

Tırnaklardaki sigara lekelerinden kurtulmak istiyorsanız, deniz duzu ile limon suyunu karıştırarak macun haline getirin. Bu macunu tırnaklarınızın ve tırnak etlerinizin üzerine uygulayın. Ardından sıcak su ile ellerinizi yıkayın. Limon tırnaklarda ve ellerde kuruluğa neden olabilir bu nedenle uygulama sonrasında iyi bir nemlendirici kremle ellerinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

Deniz tuzu ile tırnak bakımı önerileri

tuz

deniz tuzu

Parlak tırnaklar için

Parlak tırnaklar için deniz tuzu ile tırnaklarınızı hafifçe ovalayabilirsiniz. Çok fazla sert ovalamayın çünkü tırnaklarınızda çizgiler oluşmasına sebep olabilirsiniz. Tırnaklarınızı ovduktan sonra ılık su ile durulayın. Gerektiğinde bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Tırnakları yumuşatmak için

Manikür yapmadan önce tırnaklarınızı yumuşatmak istiyorsanız küçük bir kapta 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve2 yemek kaşığı ince taneli deniz tuzunu karıştırın. Üzerine bir miktar sıcak su ekleyin ve tırnaklarınızı bu karışıma batırın. Tırnaklarınızı bu karışımda 10 ila 20 dakika kadar beklettikten sonra maniküre başlayabilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Kategori: Cilt Bakımı, El ayak Bakımı, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir