Dikiş izi için en uygun krem hangisi

0

Dikiş izleriDikiş izi için krem kullanmak istiyorsanız, en etkili olanı Contractubex kremdir. Bu krem yara izlerinde, dikiş izlerinde mükemmel şekilde düzeltici etkiye neden olur. Kremin bileşiminde üç değişik etken madde vardır. Bunlar hasarlanmış bölgedeki sağlıklı hücrelerin yeniden gelişimini sağlamak, iltihap durumunda bunu azaltmak ve bazı bağ dokusu hücrelerinin büyümesini, çoğalmasını önlemektir.

Dikişi izi için krem hangi durumlarda kullanılır?

  • Ameliyat, kazalar ya da yanıklardan sonra meydana gelen rahatsız edici izlerin giderilmesinde
  • Ciltteki hasarlarda ya da cilt hastalığından sonra gözle görünür yara izlerinde
  • Cilt dokularındaki zedelenmede, akne, yanık izi ya da cerrahi izlerde
  • Ameliyata ya da hastalığa bağlı olarak hasarlı dokunun yerini almış bağ dokusundaki izlerde kullanılır.

Dikiş izi için krem nasıl uygulanır?

Contractubex krem sadece haricen uygulanabilir. Dikiş izinin büyüklüğüne ve yerine göre tedavi bazen haftalarca ya da aylarca devam edebilir. Mutlaka doktor kontrolünde ve tavsiye ettiği sürece kullanılabilir. Ayrıca taze izlerde sert masajla uygulanmaması gerekir. Bu dikiş izi üzerinde tahrişe neden olabilir.

Bu kremin kullanılması sırasında sürekli kullanılan ilaçlar hakkında doktora gereken bilgi verilmelidir. Parabenlere herhangi bir alerji varsa kremin kullanılmaması gerekir. Kişinin başka bir etkene karşı alerjik etkisinin bile doktora aktarılması gerekir. Gebe ve emziren kadınların bu kremi kullanmaktan kaçınması daha uygundur. Kremin mutlaka önerilen dozda uygulanması ve tavsiye edilen süre kullanılması gerekir. Ciltteki dikiş izlerine gerektiği kadar krem masajla sürülmelidir. Herhangi bir yan etki görülürse, ilacın kullanımı hemen bırakılmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.