Dikiş izi silmek için yöntemler

0

kadın vücuduCiltte gerek hastalıklar nedeniyle yapılan ameliyatlardan, gerekse kazalar nedeniyle oluşan hasarlardan sonra yapılan dikiş izleri oldukça rahatsız edicidir. Görsel olarak görünür dikiş izlerinin kişiyi rahatsız etmesinin önlenmesi amacıyla kullanılacak çeşitli çareler vardır. Bunların bir uzmana danışarak uygulanması daha doğru olur. Ancak estetik operasyonda yapılsa, bu izlerden tamamen kurtulmayı hayal etmeyin. Çünkü bunların tamamen görünmeyecek hale getiren cerrahi ya da cerrahi dışı bir uygulama bulunmamaktadır. Fakat sizin rahatsız olmayacağınız seviyede düzelme sağlanabilir.

Dikiş izi silme yöntemleri

Fraksiyonel karbondioksit CO2 lazer yöntemi

Bu yöntemle ameliyat izleri, dikiş izleri, sezaryen nedeniyle oluşan izler, yara ve yanık izleri, çeşitli operasyonlardan kalan izler tamamen ya da kısmen iyileştirilebilir. Dikiş izlerinin olduğu bölgede lazer atışları yapılarak hasarlı doku çevresi seanslarda uyarılarak, izin olduğu yerin yanındaki dokunun bu bölgeyi tamir etmesi sağlanır. Her seansta izler yavaş yavaş küçülür ve yok olur ya da estetik olarak kişiyi rahatsız etmeyecek hale gelir. Bu yöntemde seanslar 4-6 haftada bir yapılır. Bunların sayısı kişinin cilt yapısına, dikiş izinin derinliği ve büyüklüğüne göre değişir. Uygulama sırasında kişinin yaşamının etkilenmesi söz konusu değildir.

Dermabrazyon

Bu yöntem dikiş izleri üzerinde mekanik soyma işlemini gerçekleştirir. Kullanılan özel aletlerle dikiş izinin olduğu bölgede cilt soyulur ve izler kişiyi rahatsız etmeyecek derecede düzeltilir. Yapılan işlemin durumuna göre genel ve lokal anestezi kullanılabilir. Kişilerin normal yaşamına dönmesi 10 gün kadar sürer. Bu sürede ciltte kabuklanma ve kızarıklık oluşabilir. Bunun için nemlendirici ve güneş koruyucu kremlerle cildinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.