Dikiş izleri nasıl geçer? Evde tedavisi var mı?

0

VücutSağlık sorunları nedeniyle ameliyat olan ya da herhangi bir kaza sonucunda yara izlerini kapatmak için yapılan dikiş izleri, ne yazık ki çoğu kişi için sorun haline gelebiliyor. Özellikle görünen yerlerde olan dikiş izleri estetik açıdan oldukça rahatsızlık verir. Tıbbın olanaklarıyla bu izlerin kısmen ya da tamamen giderilmesi mümkün olabilir. Ancak buna tek başınıza değil, işin uzmanına danışarak karar vermelisiniz.

Dikiş izleri evde yok edilebilir mi?

Dikiş izleri genellikle estetik operasyonlar sayesinde kolayca giderilebilir. Ancak fazla derin olmayan dikiş izlerinde cilt soyma işlemi yapılarak cilt yenilenmesi sağlanabilir. Bu sayede cildinizde olan kötü görünümden kurtulabilirsiniz. Cilt soyma estetiği güzellik merkezlerinde özel maskelerle yapılmaktadır. Bunun dışında hafif izler için evde bitkisel ürünler kullanılabilir. Bunun için faydalı olabilecek Contractubex jel adlı kremde sizlere faydalı olabilir. Ancak bu kremin doktor tavsiyesiyle kullanılması gerekir. Oldukça etkili olduğundan, hem dozuna, hem de kullanım şekline dikkat edilmelidir. Cildin onarılmasını ve yenilenmesini sağlayan bu krem, dikiş izinin durumuna göre belirli sürede sizlere yardımcı olabilir. Bu süreç uzun sürebileceğinden, sabırlı olmanız gerekir.

Ameliyat dikiş izi nasıl geçer?

Cerrahi bir müdahaleden kalan dikiş izleri için kullanılan en etkili yöntem, estetik cerrahi operasyonlardan yararlanmaktır. Operasyonların amacı dikiş izlerinin dikkat çekmeyecek kadar düzeltilmesidir. Bunun için lazer ve dermabrazyon, medikal dövme, silikon tabaka gibi yöntemlerde dikiş izlerinin giderilmesinde etkili olabilir. Bu yöntemler kullanılmadan önce, mutlaka cilt uzmanından destek alınması tavsiye edilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.