Doğal anti aging yüz maskesi yapımı

0
Yüz
anti aging yüz maskesi

Muz, yoğurt ve organik bal doğal anti aging yüz maskesi için 3 mükemmel bileşendir. A ve E vitamini ile dolu olan muz kırışıklıklar ve çizgiler ile savaşmanıza yardım eder. Benzer şekilde bal da hem anti-bakteriyel özelliği ile hem de demir, kalsiyum, potasyum ve magnezyum içeriği ile cildinize bakım yapar, cildinizi temizler. Yoğurt cildinizi nemlendirir, canlı görünmesini sağlar. Bu yapımı çok kolay olan doğal anti aging yüz maskesi ile cildinizin yaşlanmanın etkilerine karşı savaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Doğal anti aging yüz maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler

  • 1 muz
  • 2 yemek kaşığı taze, organik bal
  • Çeyrek su bardağı doğal yoğurt
  • Çatal
  • Kase

Doğal anti aging yüz maskesi yapılışı

  1. Muzu soyun ve bir çatal ile güzelce ezin.
  2. Çeyrek bardak doğal yoğurdu muz ile birlikte bir kaseye koyun. 2 yemek kaşığı bal ekleyerek iyice karıştırın.
  3. Yüzünüzü güzelce yıkayın ve yaşlanma önleyici yüz maskenizi yüzünüze ve boynunuza parmak uçlarınız ile eşit bir şekilde uygulayın. 20 dakika geçtikten sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın. Yumuşak bir havlu ile güzelce kurulayın.

İpuçları ve uyarılar

  • En iyi sonucu almak için yüz maskesini uygulamadan önce yüzünüzü güzelce yıkayın. Cildinize zararlı olabilecek sülfatları içermeyen, bitki bazlı yumuşak bir sabun kullanın. Yumuşak bir havlu ile yüzünüzü nazikçe kurulayın.
  • Bu maskeden daha fazla faydalanmak için maskeyi sıcak bir duş aldıktan sonra uygulayın. Sıcak duş cilt gözeneklerinin açılmasını sağlayacak ve maskenin cildinize daha iyi nüfuz etmesine imkan verecektir. Maskeyi uyguladıktan sonra uzanın ve rahatlayın. Yüzünüze giden kan akımını arttırmak ve hücrelerin yenilenmesini hızlandırmak için ayaklarınızı yukarı kaldırın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.