Doğal cilt beyazlatma

| 2013/02/05 | 0 Comments

Doğal cilt beyazlatma için yüz beyazlatıcı doğal maskeler kullanılabilir. Ayrıca beyazlatıcı yüz maskesi cildin kararmış ve lekeli diğer bölümlerinde de uygulanabilmektedir. Ticari yüz ve cilt beyazlatma kremleri mevcut olmakla birlikte, bunların çoğu cildinizin sağlığı için kötü kimyasal beyazlatıcılar içerir. Ev yapımı cilt beyazlatma maskeleri kolayca gündelik malzemelerle yapılan ve cilt için besleyici olan yardımcılardır. Doğal cilt beyazlatma sayesinde cilt tonunuz açılırken bir yandan da leke ve izler kaybolmaya başlar.

Yüz beyazlatıcı doğal maskeler

Tüm malzemelerin listesi

Yoğurt
Bal
Su
Limon suyu
Yulaf ezmesi
Domates
Sandal ağacı tozu
Zerdeçal
Un

1

1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırın. Elde ettiğiniz beyazlatıcı yüz maskesini sorunlu bölgeye uygulayın. Sıcak su ile yıkamadan önce, yaklaşık 15 dakika bekletin.

2

1’er tatlı kaşığı bal ve limonu karıştırın. Daha sonra yüzünüze uygulayın. Sıcak su ile yıkamadan önce 10 dakika bekletin.

3

Yulaf ezmesini gece suda bekletin. 1 domatesin suyu ile yulaf ezmesini karıştırın. Maskeyi uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Maskeyi sıcak su ile çıkarın.

4

1 çay kaşığı domates suyu, 1 yemek kaşığı sandal ağacı tozu ve 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırın. Daha sonra tüm yüz ve boyun bölgesine yapıştırarak uygulayın. Sıcak su ile maskeyi sürdüğünüz bölgeyi yıkayın.

Uyarı

  • İstenen sonuçları elde etmek için her gün bu uygulamaları yapın.
  • Cildinizde test etmeden limon suyunu kullanmayın.

Etiketler: , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Cilt Beyazlatma, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.