Doğal Lavantalı Masaj Yağı

| 2012/10/04 | 0 Comments
Bitkisel Lavantalı Masaj Yağı

Doğal Lavantalı Masaj Yağı

Piyasada bugün mevcut birçok farklı masaj yağı türü vardır, ancak, bunların çoğunun, özellikle tüm doğal olduğunu iddia ettikleri ürünlerin fiyatları genellikle çok pahalıdır. Evde doğal masaj yağları yapmak basit ve eğlencelidir. Ayrıca masaj yağınızın içinde ne olduğunu da en ince ayrıntısına kadar bilirsiniz.  olduğunu ve malzemeyi tanımak için garanti edilir. Doğal lavantalı masaj yağı yapmak aslında tüm vücut için gerekli bir şifa yağı yapmak demektir.

Doğal Lavantalı Masaj Yağı malzemeleri
  • Aspir yağı(Üzüm çekirdeği yağı ve badem yağı da olabilir)
  • Dar kapaklı Koyu cam şişe
  • Lavanta  yağı
  • Papatya  yağı
  • Sığla  yağı
Doğal Lavantalı Masaj Yağı yapılışı

1

Aspir yağı masaj yağı hazırlamak için en iyi seçimdir ancak eğer bulamadıysanız üzüm çekirdeği yağı ve badem yağı da kullanabilirsiniz. 10 çay kaşığı aspir yağını ölçün. Masaj yağını hazırlayacağınız şişeye dökün.

2

Şişeye altı damla lavanta yağı ekleyin. Lavantanın birçok tedavide kullanımı vardır ve genellikle soğuk algınlığı belirtilerini yatıştırmaya, kas spazmını gidermeye ve tansiyonu dengelemeye yardımcı olur. Lavantalı masaj yağı baş ağrısı, hafif depresyon veya uykusuzluktan muzdarip olanlar için idealdir.

3

Şişeye üç damla papatya yağı ekleyin. Papatya da baş ağrısı, hafif depresyon ve uykusuzluğa iyi gelir ve rahatlatmaya yardımcı olur. Doğal lavantalı masaj yağı için papatya mükemmel bir seçimdir. Ayrıca papatya tahriş olmuş cildi yatıştırır ve yumuşatır.

4

Hazırladığınız karışıma iki damla sığla yağı koyun. Sığla yağı bakterileri öldürmek, cilt hücrelerini yenilemek, cildi gençleştirmek ve cildi nazikçe temizlemek için bilinen etkili yağlardan biridir. Masaj yağına sığla yağı eklemek, kırışıklıkların görünümünü azaltmaya da yardımcı olabilir. Boğaz kasları ve eklemleri yatıştırır. Vücut sakinleştirici etkisi vardır. Nefesinizi yavaşlatarak dinlenmenizi sağlar.

5

Doğal lavantalı masaj yağını kullanmadan önce en az 12 saat boyunca yağı dinlendirin. Her kullanımdan önce doğal lavantalı masaj yağını yavaşça çalkalayın.

 

Etiketler: , ,

Kategori: Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir