Doğal sivilce maskesi tarifi

| 2013/02/20 | 0 Comments
sivilce maskesi

Doğal sivilce maskesi

Sivilce cilt üzerindeki yağ ve bakterilerden dolayı cildin tıkanıklaşmasına bağlı olarak, ciltte kistler oluşmasına verilen addır. Çeşitli kozmetik ürünlerle sivilcelerinizi azaltma imkanınız vardır. Bununla birlikte cildinize zarar vermeden doğal sivilce maskesi yaparak, sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Karbonatlı sivilce maskesi tarifi

 

Karbonat cildi nazikçe temizler ve etkin bir şekilde gözenekleri açar. Karbonatın içindeki parçacıklar çok küçük oldukları için, cilt üzerinde çok aşındırıcı etki yapmazlar. Böylece sivilcelerinizi narin bir şekilde tedavi edebilirsiniz.

2 yemek kaşığı karbonat ile 1 yemek kaşığı sıcak suyu karıştırın. Karbonat hamur haline dönecektir. Elde ettiğiniz hamuru sivilceli bölgelere yapıştırın ve yaklaşık 5 dakika cildinizin üzerinde bırakın. Karbonatlı doğal sivilce maskesi cildinizin üzerinde tamamen soğumalıdır. Daha sonra, gözenekleri kapatmak için soğuk su ile iyice cildinizi durulayın. Böylece sivilceli bölgeyi tamamen temizlemiş olursunuz.

 

Zeytinyağlı sivilce maskesi tarifi

zeytinyağı

Zeytinyağlı sivilce maskesi

 

Zeytinyağı nonkomedojenik bir yağdır. Bunun anlamı, zeytinyağının gözeneklerinizi tıkamayacağıdır. Kullanacağınız zeytinyağı kaliteli olmalıdır. Sızma zeytinyağlarını deneyin. 1 yemek kaşığı zeytinyağını dairesel hareketlerle cildinize masaj yaparak yedirin. Ardından yüzünüze buhar banyosu yapın. 5 ila 10 dakikalık bir buhar banyosunun sonunda bir bez yardımıyla yüzünüzdeki yağı silin.

 Yulaflı sivilce maskesi tarifi

Yulaf ezmesi cildinize şifa veren mucizevi bir nimettir. Yulaf ezmesi yüzdeki kızarıklığı da azaltacaktır. Yulaflı doğal sivilce maskesi yapmak için ½ bardak yulaf ezmesi ile 1 bardak sıcak suyu karıştırın. Tamamen soğuyana kadar bekleyin, sonra cilde uygulayın. Yulaf ezmesi, en az 10 dakika süreyle cilt üzerinde kalmalıdır. Daha sonra ılık su ile yulaflı doğal sivilce maskesini yüzünüzden çıkarın. Cildiniz aynı zamanda pürüzsüz ve yumuşak olacaktır.

 

Etiketler:

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel sivilce tedavisi, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.