Doğal varis tedavisi

| 2012/12/24 | 0 Comments
Bitkisel varis tedavisi

Doğal varis tedavisi

En sık ayak bilekleri, kalçalar ve ayaklar üzerinde bulunan varisler mavi veya mor renkte bükülmüş görüntüye sahip damarların dışarıdan belli olması şeklinde tanımlanabilir. Genellikle kalıtım, hormonal değişiklikler, dolaşım yetersizliği veya uzun süre ayakta kalma sebebiyle oluşmaktadır. Varisler acı verici olabilir. Eğer varisleriniz çok ilerlememişse doğal varis tedavisi uygulayabilirsiniz.

1

İlk olarak bacaklarınıza yüklenen ağırlıklardan kurtulmalısınız. Ayak basıncınızı azaltın. Fazla kilolarınız varsa onlardan kurtulmanın vakti geldi demektir. Bunun yanında kan dolaşımınızı arttırmak için tempolu yürüyüşler, yüzme, bisiklet sürme sporlarını yapabilirsiniz.

2

Bir tülbenti elma sirkesine batırın. Bu tülbenti varisli bölgelerinizin üzerine koyun. 30 dakika boyunca bacaklarınızda bekletin. Bu tedavi ile ortalama sekiz hafta varise doğal çözüm getirebilirsiniz.

3

Dar giysiler giymekten kaçının. Bacaklarınızda kan akışını kısıtlayacak pozisyonlarda oturmayın. Bağdaş kurarak oturmak varisleri daha da kötüleştirecektir. Ayakta uzun süre kalmamaya dikkat edin. Oturarak çalışmak zorunda olsanız bile saat başı kalkın ve bir miktar yürüyün.

4

Damar sağlığınızı arttıracak şekilde beslenin. Daha fazla C vitamini açısından zengin gıdalar tüketin. Yaban mersini, portakal ve greyfurt gibi damarları güçlendiren meyveleri tüketmeye çalışın. Yağsız et, domates ve koyu yeşil sebzeler gibi K vitamini yönünden zengin besinler de varislerin miktarını ve şiddetini azaltmak için tüketilmelidir.

5

At kestanesi kapsülleri varisleri azaltmak ve damarlardaki şişkinliği gidermek için etkilidir. Doğal varis tedavisi başlamadan önce doktorunuza danışınız.

Etiketler: , ,

Kategori: Cilt Sorunları, Genel, Varis

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir