Doğal yollarla evde cilt beyazlatma

0

cilt rengi açmaÖzellikle hassas ciltlerde güneş koruyucu kremin etkisi ile bile cilt tonu farklılıkları oluşabilir. Ayrıca cildiniz lekelenmeye müsaitse çil oluşumu ve kahverengi güneş lekeleri de sıklıkla görülecektir. İşte bu gibi sorunlar için evde doğal yollarla yapacağınız maskeler cilt tonunuzu açmanıza yardımcı olacaktır.

Doğal yollarla cilt beyazlatmak için kullanımı en kolay ve yapımı en pratik olan maske karbonat-yoğurt maskesidir. Haftada 1 defa uygulayacağınız bu maske cildiniz hassas ise 3 dakika eğer normal ve yağlı bir cilde sahipseniz kuruyana kadar yüzünüzde kalabilir.

1 yemek kaşığı yoğurt , 1 çay kaşığı karbona ve 1 tatlı kaşığı ince çekilmiş mısır ununu karıştırarak bu maskeyi elde edebilirsiniz. Daha önce temizlediğiniz cildinizde bir fırça yardımı ile sürdükten sonra belirtilen süre kadar cildinizde bekletmelisiniz. Cildinizde renk tonu olan bölgelere , sivilce izlerinin yoğun olarak yer aldığı alanlara daha kalın bir katman uygulamanız etkiyi arttıracaktır. Eğer açık yaranız varsa bunların üzerine tatbik etmeniz cildinizin yanmasına neden olacağında uygulamanızı önermiyoruz.

Maskeyi parmak uçlarınızı ıslatıp peeling tekniği ile cildinizden soyarak çıkarttıktan sonra bol ılık su ile cildimizi maske kalıntılarından temizliyoruz. Maskeyi peeling tekniği ile çıkartmanız ölü derilerinizi de temizleyecektir. Böylelikle kirli olan gözenekleriniz açılacak siyah noktalarınızdan arınacaksınız.

Cildinizi yıkadıktan sonra soğuk su tutarak gözeneklerinizi sıkılaştırmanız maskenin uzun süre etkili olmasını sağlayacaktır.

Cilt beyazlatan bir diğer doğal yöntem ise pirinç maskesidir. Pirinç ayrıca cildinize berrak bir görünüm kazandırır. Pirinç ununu ılık su ile karıştırıp yüzünüze sürmeniz bu maske için yeterlidir. Yarım saat sonra cildinizden çıkarttığınızda hem daha berrak hem daha pürüzsüz bir cildiniz olacak.

Ayrıca salatalığı rendeleyip suyunu yüzünüze sürüp 30 dakika bekledikten sonra yıkamanız ve bu işlemi her gün tekrarlamanız 1 hafta sonra cildinizde renk açılımını görebilmenizi sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.