Doğal yöntemler ile parlak saçlara sahip olmak için 7 ipucu

0
Parlak saçlar
Doğal yöntemler ile parlak saçlar

Eğer daha parlak saçlara sahip olmak istiyorsanız piyasadaki pahalı birkaç ürünü gözünüze kestirmiş olabilirsiniz. Ama onları satın almadan önce diyeceklerimi bir dinleyin. Dengeli bir güzellik bütçesi olan bir bayan olarak, bütün bu pahalı güzellik ürünlerinin gerekli olmadığını söyleyebilirim. Sizinle saçlarınızın daha parlak olması için uygulayabileceğiniz yaygın olarak bilinen ancak gözden kaçan ve benim keşfettiğim birkaç ipucunu aktaracağım.

1- Doğal yağlar

Saçlarınızın parlaklığını arttırmak için kullanabileceğiniz en güzel ürünlerden biri de doğal bitki yağlarıdır. Kenevir, zeytin, Hindistan cevizi, keten ve avokado yağları hem vücudunuz hem de saçlarınız için çok iyi gelecektir. Burada anahtar bu yağları saçınızı şampuanlamadan önce kullanmak ve 1 saat boyunca saçınızda kalmasına izin vermektir. Daha sonra saçınızı her zaman olduğu yıkayın ve bakımını yapın. Bu şekilde saçlarınız yağlı görünmeden parlak görünecektir.

2- Saçlarınızı her gün yıkamayın

Herhangi bir şey satın almanızı gerektirmeyen başka bir basit ipucu da saçlarınızı her gün yıkamamaktır. Bu öneriyi uygulayarak hem güzellik ürünlerinden tasarruf eder hem de saçlarınızın sağlığını iyileştirebilirsiniz. Saçlarınızı iki günde bir yıkamak saçlarınızın doğal yağlarının işini yapmasına müsaade eder. İster inanın ister inanmayın, saçlarınızı bir gün yıkamamak saçlarınızın yağlı görünmesine neden olmaz. Ancak parlaklığını önemli ölçüde arttırır. Bu parlaklığa sahip olmak için saçlarınızı fırçalayın ve doğal yağları saçlarınızın her yerine dağıtın. Bu ipucunu deneyerek hem tasarruf edin hem de doğal ve parlak saçlara kavuşun!

3- Doğru saç bakım kremini seçin

Doğru saç bakım kremini seçmek de saçlarınızın parlaklığını arttırmanın önemli bir adımıdır. Hangi markayı seçeceğiniz çok önemli değildir ancak seçtiğiniz markanın basit saç bakım kremleri yerine daha etkili saç bakım kremlerini tercih edin. Saç bakım kremi alırken kremin hangi saç tipine uygun olduğuna da dikkat edin. Bazı kremler yağlı saçlar için, bazıları yıpranmış saçlar için uygun olabilir. Saçlarınıza uygun olan kremi seçmelisiniz.

4- Bebek şampuanı kullanın

Parlak saçlara sahip olmanın diğer bir yolu da saçlarınızı bebek şampuanı ile yıkamaktır. Bebek şampuanları daha yumuşak olurlar ve fark ettiyseniz bebeklerin saçları parlaktır. Bebek şampuanını deneyin, denemekle bir şey kaybetmezsiniz. Ek olarak saçlarınız çok güzel kokacak ve çok yumuşak olacak!

5- Saç bakımınızı ihmal etmeyin

Eğer aceleniz varsa ve saçlarınıza bakım yapmadan evden çıkmayı düşünüyorsanız çok yanlış yoldasınız. Her durumda saçlarınıza bakım yapmalısınız, en azından uçlarına. Eğer saç bakımı yapmayı atlarsanız saçlarınızın parlak görünmesi için mükemmel bir fırsatı kaçırmış olacaksınız. Saçlarınıza bakım yapmak yalnızca parlak olmasını sağlamaz aynı zamanda zarar görmesini de engeller.

6- Difüzör kullanın

Difüzörler her saç kurutma makinesi ile birlikte gelir ama çoğumuz hiç kullanmayız bile. Eğer parlak saçlar istiyorsanız dolabın derinliklerinden difüzörü çıkarıp kullanmaya başlasanız iyi olur. Difüzörler saç kurutma makinesinin üflediği havayı dağıtarak saçınızın maruz kaldığı ısıyı azaltırlar. Bu da saçlarınızın nemini kaybetmemesini sağlar. Eğer ipeksi, pürüzsüz saçlar istiyorsanız yalnızca difüzör kullanmanın bile saçlarınızın görünümünde nasıl fark yarattığına şaşıracaksınız.

7- Yağlı gıdalardan kaçmayın

Saçlarınızın daha parlak olmanın en lezzetli ve ucuz yollarından bir tanesi sağlıklı yağlardan tüketmektir. İster inanın ister inanmayın, yediğiniz şeylere dikkat ederek saçınızın daha parlak olmasını sağlayabilirsiniz. Badem, Hindistan cevizi ürünleri, somon, alabalık, ton balığı, ceviz, keten, kenevir ve chia saçlarınız için sağlıklı olan yağları bol miktarda içerir. Bu gıdalar hem saçlarınızın doğal parlaklığını arttırır hem de saçlarınızın hızlı uzamasını ve güçlü olmasını sağlar. Beslenmenizi düzenledikten sonra yediklerinizin etkisini yaklaşık 1 ay sonra görmeye başlayabilirsiniz. Doğru miktarlarda alındığında kilo almanıza da sebep olmazlar.

Parlak saçlara sahip olmak kazanması zor bir ödül değil. Yalnızca biraz yaratıcılık ve günlük yaşamınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Burada verdiğimiz ipuçları yer yerinden oynatan türden değil, ancak bilinmesine rağmen çoğu zaman uygulanmayan şeyler. Bu basit ipuçlarını göz ardı etmeyin, gerçekten işe yarıyorlar! Peki sizin doğal ve parlak saçlara sahip olmak için kullandığınız başka yöntemler var mı? Bunları paylaşarak herkesin de faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.