Doğal yöntemlerle bacak bakımı nasıl yapılır?

0
jartiyer
bacak bakımı

Mükemmel ve kusursuz bacaklara sahip olmak isteyen kadınlar bunun için binlerce para harcamakta ve her yöntemi denemektedir. Oysaki bacak bakımı için çok masrafa gerek yoktur. Doğal yöntemlerle bacak bakımı yaparak istediğiniz kusursuz bacaklara sahip olabilirsiniz. Artık kozmetik ürünlere milyonlarca para harcamak yerine sizlere önereceğimiz doğal yöntemleri denemeye hemen başlayabilirsiniz.

Bacak Bakımı İçin Uygulayabileceğiniz Doğal Yöntemler

Badem Yağı İle Bacak Bakımı

Duş sonralarında badem yağı ile bacaklarınıza bakım uygulayarak canlılık kazandırabilirsiniz. Badem yağı cildinizin nemlenmesine yardımcı olacak, hem bacaklarınızda rahatlama sağlayacak hem de bacaklarınızda oluşan ağrıların hafiflemesine faydalı olacaktır.

Elma Sirkesi İle Bacak Bakımı

Bayanlar için bacaklarda oluşan varisli görünüm istenmeyen bir durumdur. Bu durumun önüne geçmek için elma sirkesi kullanılabilir. Bir miktar pamuğa elma sirkesi dökerek varisli bölgelerin çevresine masaj yapar gibi ufak hareketlerle bunu sürün. Bu sayede bacaklarınızdaki kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak rahatlayabilirsiniz. Ardından alacağınız ılık bir duş ve sonrasında bacaklarınıza bir nemlendirici kullanarak bu işlemi sonlandırabilirsiniz.

Selülitler İçin Fırçalı Bacak Bakımı

Bacaklarınız için sert kılları olan bir fırça alarak, ayak kısmından başlayıp yukarıya doğru tüm bacaklarınızı fırçalayın. Özellikle selülit olan bölgelerde fırçalama işlemine daha fazla özen gösterin. Bu sayede kısa süre sonra selülitlerinizden kurtulabilirsiniz. Ayrıca bu işlem bacaklarınızdaki kan dolaşımını hızlandırmaya da yardımcı olacaktır.

Karbonat İle Bakım Uygulayın

Bacaklarınızda ağda sonraları kıl dönmesi ve kıl batması gibi sorunlar yaşıyorsanız. 1 bardak suyun içerisine 4 kaşık karbonat ekleyerek karıştırın ve bu karışımı bacaklarınıza parmaklarınızın ucuyla masaj uygulayarak sürün. Bu işlemi haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz. Bu sayede bacaklarınızda meydana gelen kıl dönmelerini engelleyebilir, bacaklarınızı daha pürüzsüz ve ipeksi bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Egzersizler ve Spor Hareketleri Yapın

Düzenli olarak egzersizler yapmayı deneyin. Çünkü egzersiz yapma bacak sağlığınıza olumlu faydalar sağlayacaktır. Fazlalıklarınızdan kurtularak bacaklarınızın şekil kazanması için spor yapmayı tercih etmelisiniz. Ayrıca vücudunuzun kan dolaşımı hızlanacak ve bacaklarınız çok kısa bir zamanda incelmeye başlayacaktır.

Ayrıca bacaklarınızın sağlıklı ve güzel görünüme kavuşmasını istiyorsanız bolca salatalık tüketebilirsiniz. Salatalık bacaklarınızın içten beslenmesini sağlayarak sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

Bitkisel Bacak Bakımı Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı susam yağı
  • 10 damla biberiye yağı
  • 10 damla kekik
  • 10 damla portakal yağı

Yukarıda verilen malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın. Bacaklarınızda özellikle selülitli bölgelere bu karışımı masaj yaparak yedirin. Yarım saat bekledikten sonra banyoda bir kese ile bacaklarınızı iyice keseleyin.  Daha sonra vücudunuzu sabunlamadan ılık su ile duş alın. Bacak bakımı için mükemmel bir etki yaratan bu uygulamayı haftada 3 kez uygulayabilirsiniz. Kısa bir sonra selülitlerinizin yok denecek kadar azalmaya başladığını fark edeceksiniz. Bitkisel bacak bakımı sayesinde evinizde kolay bir şekilde pürüzsüz ve canlı bacaklara kavuşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.