Doğru kırışıklık kremi nasıl seçilir?

0

ev yapımı kremKırışıklıklar cildinizin esnekliğinin yavaş yavaş azaldığının bir göstergesidir. İlk önce mimiklerinizin sıkça kullandığınız alın göz çevresi ve dudak kenarı bölgelerinde görülecek kırışıklıklar için erken önlem almak ilerleyen yaşlarda yaşayacağınız kırışıklık sorunlarınızı yarıya indirecektir. Kırışıklık sürecini durdurmak mümkün değildir ancak ince çizgilerin belirmesiyle beraber cildinize doğru bakım yapmanız özellikle ince çizgilerinizde gözle görülür iyileşme sağlayacaktır.

Doğru kırışıklık kremini seçmek için öncelikle içeriklerini gözden geçirmelisiniz. Seçeceğiniz kırışıklık kreminin cildinizin esnekliğini arttırırken var olan kırışıkları da iyileştirmesi gerekir.

Kırışıklık giderici ya da önleyici kremlerin içinde retinol bulunur. Retinol maddesi antioksidanlar ile savaşarak cildinizi yeniler onarır ve yeni hücre oluşumuna yardımcı olur.

Çay özleri ise kırışıklık karşıtı kremlerin bir başka etkin maddesidir. Çoğunlukla beyaz ve yeşil çay özeleri kullanılır. Çay özleri güneş ışından cildi koruma özelliğine sahiptir. Böylelikle cildinizi yeni kırışık oluşumlarına karşı korurken , tahriş olup kırışmasını önler.

Yoğun kırışıklarınız için bir krem tercih edecekseniz Hidroksi asit içeren bir kırışıklık kremi tercih etmelisiniz. Hidroksi asit cildin üst tabakasını soyarak kırışıklıklarınızı görünüz biçimde giderir. Bu içerikteki kremin düzenli kullanımı güneş ya da yaşlılık nedeniyle oluşan cilt lekelerini tedavi eder.

Belirttiğiniz krem içerikleri dışında cildinizin nem kaybetmesi ile oluşan kırışıklıklar için E, A ve C vitaminlerini almanız ve cildinizi bol su içerek doğal yoldan nemlendirmeniz gerekir. Kırışıklık kreminizin içeriğinde diğer maddeler dışında A , C ve E vitaminlerinin de bulunması tedavi ve önleme sürecinin daha etkin olmasına sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.