Doğum lekeleri nasıl geçer? Ne yapmak gerekir?

0
Cilt lekesi nasıl geçer
Doğum lekeleri nasıl geçer

Doğum lekeleri vücudun herhangi bir yerinde bulunabilir. Cilt üzerinde belirgin, renkli ve renksiz olabilir. Doğumdan birkaç hafta sonra ortaya yeni doğum lekeleri çıkabilir ancak bunlar doğumdan önce gelişmiş lekelerdir. Doğum lekelerinin sebepleri bilinmemektedir ancak kan damarlarının akışı ve kalıtım kümelenmelerinden oluşabileceği tahmin edilmektedir. Doğum lekeleri genellikle ciddi bir sağlık tehlikesi oluşturmaz. Ancak izlerden dolayı kozmetik sorunlar oluşur. Doğum lekelerini geçirmek için oldukça etkili yöntemler vardır ancak bunlar çok pahalı tedavilerdir. Doğal ilaçlarla doğum lekelerini geçirmek için çeşitli yollar denenebilir.

Doğum lekesini geçirmek için malzemeler

  • Limon suyu
  • İki adet kase
  • Pamuk topları
  • İki adet havlu
  • Saf zeytinyağı

Doğum lekesini geçirmek için yöntemler

Limon suyu yöntemi

Adım 1

¼ bardak bardak limon suyunu bir kase içine dökün. Limon suyu, lekeleri ve derideki koyu noktaları hafifletecektir. Limon suyu içerdiği C vitamini ve asitlerle oldukça faydalı bir cilt beyazlatma ürünüdür.

Adım 2

Limon suyunu pamuk toplarına damlatın. Limon suyunu dairesel hareketler yaparak cildinize sürün. Bu işlem sonrası 15 – 20 dakika bekleyin ve sonra ılık su ile cildinizi yıkayın.

Adım 3

Yumuşak havlu ile cildinizi kurulayın. İyi bir sonuç almak için bu işlemi 4 – 6 gün boyunca günde 2 – 3 kez uygulayın.

Zeytinyağı Tedavisi

Adım 1

Bir buçuk yemek kaşığı sızma zeytinyağı ölçün. Zeytinyağı hasarlı deri hücrelerinin restorasyonuna yardımcı olacak ve lekelerin rengini azaltacaktır. Ayrıca zeytinyağı cildi nemlendiren ve yumuşatan doğal bir ilaçtır.

Adım 2

Pamuk toplarına zeytinyağını damlatarak lekelere uygulayın. 10 – 12 dakika boyunca lekeler üzerinde dairesel hareketler yapın.

Adım 3

Zeytinyağı sürdüğünüz bölgeleri daha sonra ılık su ile durulayın. Yumuşak havlu ile kurulayın. İyi sonuçlar almak için altı hafta boyunca bu tedaviyi günde 3 kez uygulayın.

İpuçları

  • Doğum lekeleri doğal yöntemlerle çıkarmanın zor olduğunu unutmayın. Sabır gerektiren bir iştir.
  • Bu tavsiyeleri denemeden önce cildinizin durumu için dermatologla görüşün. Limon suyu açık tenliler için kızarıklık ve yanma hissi vermektedir. Eğer cildiniz hassassa şiddetli yanma ve tahriş olacaktır. Ayrıca limon suyu uygularken gözlerinizin yanmaması için dikkatlice uygulamalısınız. Gözleriniz yanarsa 10 – 15 dakika boyunca soğuk su ile yıkayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.