Dolgun dudaklar için maske tarifleri

0
Dolgun dudaklar
Dolgun dudaklar için maske

Her kadın dolgun ve bakımlı dudaklara sahip olmak ister. Bunun için dudakları dolgun gösteren rujlar ve glossları kullanmaya özen gösterirler. Hatta birçok kadın dolgun dudaklara sahip olmak için estetik ameliyatı bile tercih etmektedir. Dolgun dudaklara sahip olmak için estetik ameliyattan önce uygulanabilecek birçok bakım maskeleri bulunmaktadır. Sizlere sunacağımız dolgun dudaklar için maske tarifleri sayesinde estetik ameliyata bile gerek kalmadan kısa sürede hayal ettiğiniz dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz.

Bal ve zeytinyağı maskesi

Dolgun dudaklara sahip olmak için 1 tatlı kaşığı bal ve 2-3 damla zeytinyağını karışım haline getirerek karışımı dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Karışımı yumuşak bir diş fırçası ile dudaklarınıza sürmeniz fayda sağlayacaktır. Diş fırçasıyla dudaklarınızı hafif hareketler yaparak fırçalayın ve birkaç dakika sonra dudaklarınızı yıkayabilirsiniz. Bu işlemi günde birkaç defa uygulayarak dudaklarınızı daha dolgun hale getirebilirsiniz.

Salatalık, bal ve yoğurt maskesi

Yarım salatalık, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı yoğurdu karışım haline getirin. Salatalığın kabuklarını soyarak rendeleyin ve karışımı bu şekilde hazırlayın. Hazırladığınız karışımı dudaklarınıza uygulayın ve 15 dakika bekledikten sonra dudaklarınızı yıkayın.

Domates, bal ve yoğurt maskesi

Sizlere sunduğumuz bitkisel maskeler arasında en etkilisi budur. Dolgun dudaklar için maske tarifleri arasında en mucizevi etkiyi bu maske ile elde edebilirsiniz. Yarım domates, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı yoğurdu karışım haline getirin. Domatesi rendeleyerek karışımı hazırlayabilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı dudaklarınıza uygulayın ve 15 dakika sonra dudaklarınızı ılık su ile yıkayın. Bu karışım sayesinde dudaklarınızı daha dolgun hale getirebilir ayrıca dudaklarınızdaki kırışıklıkları yok edebilirsiniz. Bu karışım dudaklarınızı daha pürüzsüz ve daha yumuşak hale getirerek, beslenmesini ve daha dolgun dudaklara sahip olmanızı sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.