Domatesli yüz maskesi ile bitkisel bakım

| 2012/10/07 | 0 Comments

 

 

Domatesli bitkisel bakım

Domatesli yüz maskesi

Genellikle cildimizi şımartmak için milyonlarca lira ödemeyi göze alıyoruz. Ancak bu ürünlerin pahalı olması ve sert kimyasallar içermesi bitkisel bakım için yeterli olmuyor. Eğer evde dinlenmek istiyorsanız cilt bakımı için yüz maskelerini seçerek hem dinlenip hem de kişisel bakımınızı yapabilirsiniz. Domates maskesi tarifimiz hem kolay hem de eğlenceli.

Domatesli yüz maskesi malzemeleri

1 orta boy domates
1 avuç yeşil fasulye
1 yemek kaşığı ekşi krema

Domates maskesi nasıl yapılır

1

Bitkisel bakım yapmak için ilk olarak domatesi dilimleyin ve küçük bir tencerenin içine parçaları yerleştirin. Domateste bulunan doğal asitler gözenekleri temizlemek için iyi birer yardımcıdır. Bu asitler gözenekleri yumuşakça büzer ve küçültür. Domates ayrıca yüzünüze daha genç bir görünüm veren anti-oksidanlar açısından zengindir. Bu nedenle domates iyi bir cilt bakımı yardımcısıdır.

2

Tencereye bir avuç yeşil fasulye ekleyin ve yumuşayıncaya kadar pişirin. Yeşil fasulye de bol miktarda çinko vardır. Çinko hasarlı cildi iyileştirmek ve bitkisel bakım yapmak için bilinen en etkili yardımcıdır.

3

Domates ve yeşil fasulyeyi pürüzsüz olana kadar çatalla ezin ve üzerine ekşi krema ekleyin. Ekşi kremada laktik asit kuru, kaşıntılı cilt yatıştırmaya ve yumuşatır. Aynı zamanda gözeneklere ve kırışıklıklara iyi gelerek sağlam bir bitkisel bakım yapmanızı sağlar. 

4

Öncelikle domatesli yüz maskesini sürmeden önce yüzünüzün temiz olduğundan emin olun. Yüzünüze ve boynunuza eşit miktarda domatesli yüz maskesini uygulayın ve 20 dakika bekletin. Hafifçe ılık ile maskeyi durulayın.

İpuçları

  • Domatesli yüz maskesi cilt bakım tedavisi her zaman uygulanabilir bunun yanında güneş yanıklarını azaltmak için özellikle yararlıdır.
  • Domatesli yüz maskesi buzdolabında hava geçirmez bir kapta bir hafta kadar saklanabilir.
  • Bitkisel bakım yaparken yüzünüzü asla fırçalamayın.

Etiketler: , , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel yüz maskeleri, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.