Domatesli yüz maskesi nasıl yapılır?

0

Domates (21)Genellikle cildimizi güzelleştirmek için cafcaflı cilt bakım ürünlerini arıyoruz ancak bu ürünler pahalı olabilir ve cildinize zarar verebilecek kimyasal maddeler içeriyor olabilir. Bir dahaki sefere yüz maskenizle evde rahatlamak istediğiniz zaman bu kremlere değil buzdolabınıza bakın, domatesli yüz maskesi tam aradığınız şey olabilir. Bu domatesli yüz maskesi daha çok bir yemek tarifi gibi gelse de cildinizin dakikalar içinde parlamasını ve daha genç görünmesini sağlayacak.

Domatesli yüz maskesi için gereken malzemeler

  • 1 orta boy patates
  • 1 avuç tane halinde taze fasülye
  • 1 yemek kaşığı ekşi krema

Domatesli yüz maskesi hazırlanışı

1

Domatesi doğrayın ve küçük bir tencereye koyun. Domateste bulunan doğal asitler onun nazik ve doğal bir şekilde kan damarlarını büzmesine neden oluyor ve cilt gözeneklerinin temizlenmesine yardımcı oluyor. Domates ayrıca cildinizin tazelenmesini sağlayan, yüzünüze sağlıklı, daha genç bir görünüm kazandıran antioksidanlardan da zengindir.

2

Bir avuç fasulyeyi de tencereye ekleyin ve yumuşayana kadar pişirin. Fasulye taneleri de çinko ve A vitamini açısından zengindir ki bu maddeler zarar görmüş cildi iyileştirmesi ile bilinirler.

3

Domates ve fasulyeyi iyice ezin ve 1 yemek kaşığı ekşi kremayı üzerine ekleyin. Ekşi kremadaki laktik asit cilde bakım yapacak ve kuru cildi yumuşatacaktır. Ekşi krema hem kırışıklıkları sıkılaştırır, gözenekleri düzenlerken hem de cildinizi nemlendirir.

4

Cildinizi ılık su ile yıkayın ve havlu ile nazikçe kurulayın. Halen ılık olan yüz maskenizi hem yüzünüz hem de boynunuza uygulayın ve 20 dakika boyunca çıkarmayın. Daha sonra ılık su ile durulayın ve havlu ile yüzünüzün nemini alın.

Öneriler ve uyarılar:

  • Bu yüz bakımı tedavisi her zaman kullanılabilir ancak özellikle güneş yanıkları için birebirdir.
  • Bu yüz maskesi buzdolabınızda hava geçirmeyen bir kapta bir haftaya kadar muhafaza edilebilir.
  • Herhangi bir cilt bakım ürününü yüzünüzden temizlerken yüzünüzü hiçbir zaman ovalamayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.