Dudak Bakımı İçin Bitkisel Yöntemler

0

DudakKadınlar açısından dudak bakımı bitkisel yöntemler büyük bir önem taşıyor. Çünkü piyasada yer alan krem ya da diğer ilaçların kimyasal etkileri ve içlerinde bulunan katkı maddeleri, sağlık açısından çok yararlı olmuyor. İşte bu noktada, bitkisel yöntemler eşliğinde hazırlanan bir takım bakım uygulamaları dudaklara uygulanabiliyor.

Çatlayan Dudaklar İçin Neler Yapılabilir?

Cilt bakımı konusu ne derece hassassa, dudaklara yapılan müdahaleler de o derece önem teşkil ediyor. Özellikle çatlayan dudaklar için yapılmak istenen bitkisel müdahaleler sağlık ve güzellik açısından oldukça işe yarar olabiliyor. Çatlayan dudaklar için bal mumu ve susam yağı karışımını sizlere önerebiliriz;

Malzemeler

  • 50 gram bal mumu
  • 200 gram susam yağı

Hazırlanışı ve Uygulaması

Ocağı yakın ve içine bir kap su koyun. Suyun içine başka bir kap yerleştirin ve benmari usulü şeklinde kabın içinde bal mumunun erimesini sağlayın. Kaynayan suyun sıcaklığı etkisi ile eriyen bal mumuna susam yağını ilave ederek karıştırın ve karışımı tamamlayın. Bu karışımı her gün bir ya da iki defa dudaklarınıza sürün.

Güzel Dudaklar Elde Etmek İçin Neler Yapılabilir?

Kadınların dudak bakımı bitkisel uygulamaları kapsamında yaptıkları en yararlı maskelerden biri de bu maske olmaktadır. Pürüzsüz, sağlıklı ve hoş bir dudak yapısı için şu maskeyi öneriyoruz;

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı ölçüsünde bal
  • 1 yemek kaşığı ölçüsünde yoğurt
  • Yarım salatalık

Hazırlanışı ve Uygulaması

Öncelikli olarak yarım haldeki salatalık yıkanır ve güzel bir şekilde soyulur. Ardından ise soyulmuş salatalık blendıra konulur ve suyu çıkarılır. Salatalıktan elde edilen su ile bal ve yoğurt malzemeleri de karıştırılır ve maske elde edilir. Elde edilen bu maske, dudaklara ve dudak kenarlarındaki deriye sürülerek uygulanır. Yaklaşık olarak 15 dakika sonra ise maske yıkanarak çıkarılır.

Cilt bakımı hakkında kimyasal ürünlere bulaşmadan, tamamen bitkisel ve doğal yöntemler ile sonuç elde etmek mümkündür. Dudak bakımında da bu şekilde hazırlanan maskeler ve karışımlar gayet sağlıklı sonuçlar vermektedirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.