Dudak çatlamasına bitkisel çözüm yolları

0
Bordo ruj
Dudak çatlamasına bitkisel çözüm

Özelikle mevsim geçişleri döneminde yaşanan dudak çatlamasına bitkisel çözüm yolları sayesinde dudaklarınızı sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Dudak çatlaması kalitesiz kozmetik ürünleri, B vitamini eksikliği, dudakları sık sık yalama ve su tüketiminin yetersiz olması gibi nedenlerden kaynaklanabilmektedir. Dudaklarınıza peeling uygulaması yaparak dudaklarınızın çatlamasını önleyebilir, sürdüğünüz rujun daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Bazen de kansızlık görülen kişilerde dudakların solgun renkte olduğu ve sürekli çatladığı görülmektedir. Bu nedenle sizlere önereceğimiz dudak çatlamasına bitkisel çözüm önerileri sayesinde dudaklarınızı daha canlı ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

1

1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı şekeri karıştırarak bu karışımı dudaklarınıza parmak uçları ile sürün. Karışımı dudaklarınıza ovalayarak sürün ve 15 dakika kadar bekledikten sonra dudaklarınızı yıkayabilirsiniz. Bal dudaklarınızı besleyerek, yumuşamasını sağlayacaktır ve şeker dudaklarınızda mükemmel bir peeling etkisi oluşturacaktır.

2

Salatalığı dilimleyerek dudaklarınıza koyun. Salatalığın cilt üzerindeki mucizevi etkisini bilmeyen yoktur. Eğer dilerseniz bu işlemi salatalığı rendeleyerek de yapabilirsiniz. Salatalık suyu dudaklarınızı yumuşatarak daha sağlıklı dudaklara sahip olmanızı sağlayacaktır.

3

1 tatlı kaşığı susam yağı ve 1 tatlı kaşığı yoğurdu karışım haline getirerek dudaklarınıza sürün. Susam yağı ve yoğurt karışımı dudaklarınızdaki ölü hücrelerin atılmasını sağlayacaktır. Bu sayede kısa zamanda dudak çatlamasını önleyebilirsiniz.

Sizlere sunduğumuz bitkisel önerileri haftada en az 1 kez uygulayarak dudaklarınızın çatlamasını önleyebilirsiniz. Bunun dışında kullandığınız kozmetik ürünlerinin de kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca dudaklarınız çatlaksa ve dışarıya çıkmanız gerekiyorsa açık renkli ruj kullanmanız çatlaklarınızın daha az görünmesini sağlayacaktır. Bu sayada dudak çatlaklarınızı kamufle edebilirsiniz. Dudak çatlaklarınız için en etkili bitkisel kür ise zeytinyağı ve vazelin karışımını dudaklarınıza günde birkaç kez uygulamanız olacaktır. Dudaklarınızı yumuşatarak çatlamasını önlemenin en etkili yoludur.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.