Dudak çevrenizdeki kırışıklıkları önleyin

0

dudakDudak çevresinde oluşan kırışıklıklar giderilmesi en zor kırışıklardandır oluşmaya başladığında hızla derinleşip sizi olduğunuzdan 5 – 10 yaş daha yaşlı gösterirler. Bu nedenle erken yaşta bakıma başlayıp henüz oluşmadan önlemini almanız kırışıkları oluşma sürecini geciktirecektir.

Dudak çevresindeki kırışıklıkların oluşmasındaki başlıca sebep vücuttaki asitlerin ve proteinin eksikliğidir. Bu kırışıklıklar yaşa bağlı oluşabildiği gibi özensiz bir yaşam sonucunda çok erken yaşlarda da görülebilir. Ayrıca kollajen ve hyalüronil asit cildinizi esnekleştiren yapı taşları olup bunların eksilmesi de aynı durumu yaratacaktır. Sigara kullanmak , sıkça alkol tüketmek , güneş bakım ürünlerinizi kullanmamak , Yine dudak bölgenizin hızla kırışmasına neden olacaktır.

Dudak çevrenizdeki kırışıklıkları engellemek için ilk alacağınız önlem cildinizi susuz bırakmamaktır. Vücudunuzdan toksinleri atabilmek için günde 2 litre su içmelisiniz. Su içerek sadece dudak çevrenizdeki değil tüm yüzünüzdeki kırışıklık oluşumunu geciktirmeniz mümkün. Ayrıca cildiniz için her gün nemlendiricinizi kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Dudaklarınızı günde 1 kez nemlendirmeniz yeterli olacaktır. Özellikle güneşten koruyan bir nemlendiriciyi sabah saatlerinde dudağınıza ve dudak çevrenize uygulayarak evden çıkmanız hem sizi güneşin zararlı etkilerinden koruyacaktır hem de dudak çevrenizin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayacaktır.

Dudak bölgenizdeki kırışıklıkları önlemek için düzenli yüz egzersizleri yapmanız önerilir. Bu egzersizleri yapmadan önce E vitamini içeren badem yağı sürmeniz cildinize esneklik kazandıracağından faydalı olacaktır.

Dudak peelingi ile dudak bölgenizdeki ölü derileri temizlemeyi bir rutine bağlayın. Ölü derileri temizlemeniz hem kullanacağınız nemlendiricinin alt tabakalara daha iyi ulaşmasını sağlayacaktır hem de kan akışını hızlandırarak olası çatlakları engelleyecektir.

Mimikleriniz dudak bölgenizde kalıcı iz bırakabilir bu nedenle dudaklarınızı sürekli aşağı doğru sarkıtmak yerine gülümseyerek daha dinç kalmasını sağlayabilirsiniz.

Dudak üstü bölgenizdeki tüylenmeyi gidermek için bu bölgeye ağda yaptırmanız deriyi çekip bırakacağı için bir süre sonra esnekliğini kaybeden bölgede kırışıklıklar görülmeye başlar. Ayrıca ağda dudak üstünüzdeki derinin incelmesine neden olacaktır. Ağda her ne kadar kolay ve pratik bir yöntem olsa dahi kırışıklıkları engellemek ve geciktirmek için dudak üstü bölgenizde kullanmamanızı öneriyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.