Dudak çevresindeki çizgiler için harika öneriler

0
Dudak çevresi
Dudak çevresindeki çizgiler

Dudak çevresindeki kırışıklıklar herkesin yaşlanırken yaşadığı yaygın bir endişedir. İyileştirilmeleri çok güç olsa bile aşağıda bahsettiğimiz dudak çevresindeki çizgiler için harika öneriler ile gözle görülür sonuçlar elde edilebilir. Dudak çevresindeki çizgileri azaltan herhangi bir bakım maskesi yoktur. Dermatologların önerebileceği sadece lazer tedavileri ve dudak çevresini dolgunlaştırmak gibi yöntemler bulunmaktadır. Bu tedavilerin hangileri sizi bir dermatoloji uzmanına gitmeye yönlendirecek anlayın.

Dudak çevresindeki çizgilerin nedenleri ve alınabilecek önlemler

Dudak çevresindeki çizgiler yaşlılık işaretlerinden biridir. Dudak hacmi azalır, cildinizin pürüzsüz gözükmesini sağlayan elastin ve kollajen giderek azalır. Güneş gibi çevresel faktörler cildinizi kurutur ve elastinle kollajen kaybını hızlandırır. Güneş kremi kullanın ve her gece reçeteli retinol kreminizi sürmeyi ihmal etmeyin. Dr. Mary Lupo’ya göre bu kombinasyon cildinizin dokusunu aylarca koruyacaktır.

Dudak çevresindeki çizgiler için tedavi yolları

Dudak çevresindeki çizgiler için enjeksiyon yöntemi

Daha derin çizgilerden kurtulmak adına dermatoloji uzmanınıza enjeksiyon yöntemi için danışın. Enjeksiyon yöntemi genelde kollajen üretimini uyarır. Dr. Mary Lupo’ya göre derin çizgiler genellikle cildinizin büyük oranda hacmini yitirmesiyle oluşurlar ve bu yüzden sadece enjeksiyon yöntemi onları düzeltebilir. Son 2 yılda gerçekleşen gelişmelerle birlikte dermatologlar doğal hacim artırıcı “Sculptra(kollajen üretimini teşvik eden yapay laktik asit)” tekniğini de önermektedirler. Dr. Kris M. Reddy’ye göre kas hareketlerinden kaynaklanan dinamik kırışıklıklara küçük ölçekte botoks uygulanabilir.

Dudak çevresindeki çizgiler için dolgunlaştırıcılar

Hangi dolguları kullanabileceğinizi dermatoloji uzmanınıza sorun. Dolgu işlemiyle cildiniz dolgunlaştırılarak daha pürüzsüz ve genç bir görünüm elde edilir ve bu yöntem çoğunlukla yüzeysel kırışıklıkları olan hastalar için önerilir. Hyaluronik asit –tüm vücudunuzda bulunan ve doğal olarak kayganlık sağlayan bir madde- en popüler dolgu maddesidir. 6 ayın sonunda sonuçtan memnun kalmayan hastalarda ise tedaviyi tamamen geri döndürmek mümkündür. Dr. Lupo ise ağız çevresindeki derin çizgiler için hyaluronik asit dolgusunu öneriyor.

Cilt yenileyici lazer tedavisi

Eğer çizgi ve kırışıklıklarınızı birkaç yılda tamamen ortadan kaldırmak istiyorsanız belirgin kırışıklıklarınızı cilt yenileyici lazer tedavisiyle düzeltin. Bu tedaviler non ablaktiftirler(cildinizin en üst katmanı bozulmadan bırakılır) ve genellikle 50 yaşın altındaki hastalara önerilmektedirler. Dr. Lupo “ Eğer ellili yaşlardaysanız ve kırışıklıklarınız oldukça derinse size ablaktif(cildinizin en üst katmanı tamamen alınır) yenileyici lazer tedavisini öneriyorum” demiştir. Bir tedavi bile kollajen üretimini artırarak oldukça iyi bir sonuç bırakabilir. Ayrıca şunu aklınızdan çıkarmayın ki bu tedavilerin herhangi birini uyguladığınızda cildinizin iyileşmesi en az 3 gününüzü alacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.