Dudak dolgunlaştırma egzersizleri nasıl yapılır?

0

dolgun dudaklarDudaklarınızı dolgunlaştırma için, mutlaka estetik bir operasyon geçirmenize gerek yok. Yapacağınız egzersizlerle bunu rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Dudak dolgunlaştırma egzersizleri oldukça kolay yapabileceğiniz, fazla zamanınızı almayan hareketleridir. Her hafta 2-3 defa bunları yaptığınız takdirde, dudaklarınızdaki dolgun görünüme sizde şaşıracaksınız.

Dudak dolgunlaştırma egzersizleri

Egzersizleri yapmaya başlamadan önce, yüzünüzü yıkayın. Dudaklarınızı ilk önce ılık suyla, daha sonra soğuk suyla ovuşturarak yıkayın. Bu dudaklarınızdaki kan dolaşımını arttıracaktır. Daha sonra sizlere önereceğimiz dudak egzersizlerini ilk aşamada onar defa yapmaya başlayın. Bunu 1 ay süreyle bu şekilde uygulayarak, daha sonra yirmişer defaya çıkarabilirsiniz.

Dudak egzersizi 1

Önce dudaklarınızı gerin, ağzınızı açarak ardından sıkıca kapatın. Yüzünüzdeki kaslar rahatladıktan sonra, ağzınızı kapalı tutarak dudaklarınızı önce sağa, sonra sola doğru oynatın. Hafifçe dudaklarınızla sekiz çizmeye başlayın.

Dudak egzersizi 2

Önce dudaklarınızı gererek, derin bir nefes alın. Nefesinizi verme aşamasında dudaklarınızı sanki mum üflüyormuş gibi büzün. Bunu dediğimiz gibi 10 defa tekrarlayın.

Dudak egzersizi 3

Egzersize başlamadan önce derin bir nefes alın. Yanaklarınızı bu nefesle doldurun. Dudaklarınız hafifçe büzerek, aldığınız nefesi de yavaşça dışarıya verin.

Dudak egzersizi 4

Bu egzersiz sırasında a, e, u ve o ünlü harflerini hızlı bir şekilde söylemeniz gerekiyor. Daha sonra derin bir nefes alarak, yanaklarınızı nefesle doldurun. Daha sonra aldığınız nefesi önceki egzersizde olduğu gibi yavaşça dışarıya verin. Bunu da 10 defa tekrarlayarak yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.