Dudak makyajı nasıl silinir? Püf noktaları nelerdir?

0
Dudak
Dudak makyajı nasıl silinir

Eminim ki bir randevudan sonra özellikle kalıcı kırmızı rujunu çıkarmaya çalışıp başarılı olamayan tek kişi ben değilimdir. Siz de sabah uyandığınızda saçlarınıza yapışmış, yüzünüze ve dişlerinize bulaşmış mı buluyorsunuz? Öyleyse dudak makyajı nasıl silinir öğrenin.

Sakın korkmayın, bunun önüne geçmenin bir yolu var. Dudak makyajınızı silmek için anlatacaklarımızı takip edin:

  • Yüzünüzde kullandığınız temizleyiciyi kullanarak rujunuzun ilk katmanını nazikçe ovalayarak çıkarın.
  • Pamuğu toniğe sokun(düşük alkol düzeyine sahip bir tonik seçin, alkol dudaklarınızın kurumasına neden olacaktır) ve pamuğu nazikçe dudaklarınıza vurun, bu rujunuzun çoğunu çıkartmalı.
  • Artık rujunuz tamamen çıkmış olmalı, ama çıkmadıysa sakın korkmayın. Dudağınızın üzerine vazelin, cold krem, yağ, mineral yağları ya da kalın bir yüz nemlendiricisi koyun ve dudağınıza dairesel hareketlerle sürün. Bu sadece dudağınızda kalan son makyajı çıkarmakla kalmayacak, aynı zamanda dudağınızı nemlendirecek ve besleyecektir.

Şimdiye kadar nasıl silebileceğimizden bahsettik, şimdi sıra nasıl önleyebileceğimizi öğrenmeye geldi. Eğer daha sonra çıkarabilmek istiyorsanız inatçı rujlar seçmemeye çalışın.

  • Dudaklarınızı her zaman yumuşak ve nemli tutun. Bu kulağa pek de akıllıca gelmiyor olabilir ancak dudaklarınızdaki deri yüzünüzdeki deriden daha incedir ve narindir, bu yüzden daha çok neme ihtiyacı vardır.
  • Her gece yatmadan önce vazelin veya hindistancevizi yağı gibi nemlendiriciler kullanmak iyi bir fikir olabilir. Bu daha dolgun dudaklarla uyanmanıza yardımcı olabilir.
  • Asla ama asla dudaklarınızı yalamayın. Yalamak dudaklarınızı kurutacak ve çatlatacaktır.

Son olarak her gece yatmadan önce makyajınızın tamamını temizlemeyi unutmayın. Yüzünüzde bıraktığınız makyaj gözeneklerinizin tıkanmasına neden olarak yüzünüzde sivilcelerin oluşmasına neden olabilir.

İpucu: Nemli bir dudaktan ruj çıkarmak her zaman daha kolay olur, bu yüzden dudaklarınıza krem sürmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.