Dudak üzerindeki tüylerden nasıl kurtulursunuz?

0
Dudak üzerindeki tüyler
Dudak üzerindeki tüylerden nasıl kurtulursunuz

Eğer dudağınızın üzerinde tüyler varsa bu tüylerden kurtulabilmek için güzellik salonlarında uygulanan veya evde kendi başınıza uygulayabileceğiniz birkaç doğal yöntem var. Dudağınızın üzerindeki tüylerden nasıl kurtulursunuz bilmiyorsanız şimdi size birkaç adımda dudağınızın üzerindeki tüylerden doğal bir yöntemle nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağız.

Dudak üzerindeki tüylerden kurtulmak için ihtiyacınız olan malzemeler

  • Sir ağda bantları
  • İp
  • Nohut unu
  • Su
  • Lif
  • Limon suyu

Dudak üzerindeki tüylerden kurtulmak için yapmanız gerekenler

1

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en çok kullanılan yöntem ağdadır. Dudağınızın üzerine ağda yaptırmak için bir güzellik salonuna gidebilirsiniz ya da kozmetik mağazalarından sir ağda bantları alarak evde kendiniz de yapabilirsiniz.

2

İp ile almak dudak üstündeki tüylerden kurtulmak için nispeten yeni bir yöntemdir. İp ile almak evde kendi başınıza yapabileceğiniz bir işlem değildir, ama bu konuda uzman biri istenmeyen tüylerden kurtulmak için bu yöntemi kullanabilir. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın bu yönteminin popülaritesi gittikçe artıyor çünkü diğer yöntemlere göre daha ucuz ve ağrısız.

3

Nohut unu ve su ile bir hamur hazırlayın. Parmaklarınızla hazırladığınız karışımı dudağınızın üzerine sürün ve kuruması için bekleyin. Ardından kuruyan hamuru kuru bir lifle veya parmak uçlarınızla ovalayarak çıkarın.

4

Dudağınızın üzerindeki tüyleri sarartmak istenmeyen tüyleri saklamanın doğal bir yoludur. Dudağınızın üzerine ufak bir top pamuk yardımıyla limon suyu sürün ve 15 dakika boyunca beklemeye bırakın. Ardından ılık su ile yıkayın. Bu yöntem tüyleri yok etmeyecektir, yalnızca tüylerin rengini açarak daha az görünür olmalarını sağlayacaktır. Limon suyu güneş ışığına karşı hassasiyetinizi arttırabilir, güneşe maruz kalacaksanız dikkatli olun.

Uyarı ve öneriler

Nohut unu hamuru karışımı yalnızca dudağının üzerinde seyrek tüy olan kadınlarda işe yarayacaktır. Eğer dudağınızın üzerinde sık tüy varsa bu yöntem sizin için uygun olmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.