Dudakları dolgunlaştırmak için bitkisel yöntemler

0

dudak dolgunlaştırmaDolgun dudaklara sahip olmak için mutlaka dolgu uygulaması ya da estetik operasyon geçirmek zorunda değilsiniz. Dudakları dolgunlaştırmak için bitkisel yöntemler kullanarak dudaklarınızın daha çekici görünmesini sağlayabilirsiniz.

Makyaj yaparken dudaklarınız için açık tonları tercih etmeniz dudaklarınızın her zaman daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Bu ufak hile ile dudaklarınızı olduğundan daha dolgun gösterebilirsiniz. Eğer tercihiniz koyu renk rujlarsa dudaklarınızın tam orta noktasına aydınlatıcı uygulamanız aynı dolgun etkiyi yaratacaktır. Rujunuzu uygulamadan önce dudaklarınıza pudra sürmeniz rujunuzu daha belirgin yaparak dolgunluk etkisini uzun süre devam ettirmenizi sağlar.

Makyaj yöntemleri dışında dudaklarınızı fırçalamanız dolgun bir etki yaratacaktır. Dudak fırçalayarak oluşan ölü derinizi temizler ve daha canlı bir görünüme kavuşursunuz. Çatlamış ve kuru olan dudaklar normalden daha ince görüneceğinden ötürü dudaklarınızı fırçaladıktan sonra nemlendirmelisiniz. Nemlendirici dudaklarınızın dolgun görünmesini sağlar bu nedenle gün içinde sık sık uygulamaktan çekinmeyin.

Bitkisel yağlar düzenli kullanımda dudaklarda kalıcı dolgunluk etkisi yaratırlar. Tarçın nane ya da acı biber yağını parlatıcınızla karıştırıp gece yatmadan önce dudaklarınıza sürmeniz düzenli kullanımda gözle görülür derecede dolgunluk sağlayacaktır. 1 damlayı dudaklarınıza yaymanız yeterli olacaktır. Belirttiğimiz yağlar keskin içerikli olduğundan belirtilenden fazla ölçüde kullanmaktan kaçınmalısınız.

Tarçın yağı dudaklarınızda anında şişkinlik yaratır ancak hassas bir cilde sahipseniz tarçın yağı sizin için uygun bir yöntem olmayacaktır. Gece yatmadan önce kullanabilir ya da rujunuzu sürmeden hemen önce uygulayabilirsiniz. Tarçın yağı ayrıca dudak çevresindeki çizgilerinizi de azaltacaktır

Acı biber yağını dudaklarınıza doğrudan tatbik edemeyeceğiniz için dudak parlatıcınızın içine birkaç damla karıştırarak düzenli kullanım sağlayabilirsiniz. Acı biber yağının kullanımı bir süre sonra kalıcı bir dolgunluk yaratacaktır.

2 çay kaşığı acı biber ve 1 çay kaşığı suyu maske kıvamına gelene kadar karıştırın eğer karışımınız çok sulu kaldıysa karabiber ekleyerek kıvamını arttırabilirsiniz. Hazırladığınız maskeyi dudaklarınıza sürüp 10 dakika bekledikten sonra dudaklarınızı yıkayın. Haftada 4 gün bu maskeyi uygulamanız sonucunda dudaklarınız sürekli dolgun kalacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.