Dudakların kuruluğu nasıl geçer? Neler yapılmalıdır?

0
Kuru dudaklar
Dudak kuruluğu

Dudakların üzerindeki cildin kuruması can sıkıcı bir problemdir çünkü genelde tekrarlar. Bu sorundan muzdarip kişiler sık sık dudak kuruluğu nasıl geçer diye düşünmekte ve çözüm yolları aramaktadır. Bu sorun yaş, hava koşullarındaki değişiklikler, sıvı alımı yetersizliği ve cilt sorunları gibi birçok problemden kaynaklanabilir ancak bu sorunu kontrol etmeniz ve gidermeniz için birkaç yöntem mevcut. Kullandığınız makyaj ve cilt bakım ürünlerini değiştirmek ve cildinizi sürekli nemlendirmek cildinizin tekrar nemini kazanmasına yardımcı olacaktır.

Dudakların kuruluğu nasıl geçer?: Tarifi

1-      Her gün, günlük ihtiyacınızı karşılayacak kadar su tüketin. Cildinizin nemini kaybetmemesi için günde en azından 1 litre su içmeniz gerekir.

2-      Dudaklarınızı yalamaktan, kaşımaktan veya cildinize sık sık dokunmaktan kaçının. Cildinize çok sık dokunmak nemini kaybetmesine neden olarak cildinizi tahriş edebilir.

3-      Dudaklarınızın üzerine nemlendirici bir krem uygulayın. Her gün düzenli olarak nemlendirici sürmeyi unutmayın.

4-      Dudak nemlendiricisi kullanımını azaltın  (eğer çok fazla kullanıyorsanız) çünkü bu ürünler dudağınızın etrafındaki cildi tahriş edebilir. Bunun yerine kakaolu dudak balmı kullanarak dudaklarınızı nemlendirebilirsiniz.

İpuçları ve uyarılar

  • Eğer kendi kendinize uyguladığınız bu tedaviler dudak kuruluğunu geçirmezse doktorunuza danışmayı düşünün. Herhangi bir alerji veya aşırı reaksiyon nedeni ile cildiniz kuruyor ise doktorunuz size krem reçete edebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.