Duş jeli ne işe yarar nasıl kullanılır

5
Duş jeli ne işe yarar nasıl kullanılır

Yoğun bir gün yaşadınız ve artık rahatlama vakti. Güzel bir banyo yapmak ve rahatlamak size çok iyi gelecektir. Özellikle cildinize uygun hoş kokulu bir duş jeli vücudunuzun bütün yorgunluğunu üzerinizden atmanıza yardımcı olur. Peki duş jeli nasıl kullanılır? Artık birçok kişi sabun yerine duş jeli kullanmayı tercih ediyor. Fakat duş jeli kullanımında bilinmeyen yanlışlar var. Duş jelinin sabundan fazla tercih edilmesinin sebebi hoş kokusu, rahatlatıcı etkisi ve cildin nem oranını korumasıdır. Kullanacağınız sıradan bir sabunun cildinizde alerji oluşturması ya da cildinizi kurutması gibi olasılıkları vardır oysa cildinize uygun olarak alacağınız kaliteli bir duş jeli hem cildiniz için hem de sizin için rahatlatıcı bir etki oluşturacaktır.

 


 

Duş jeli ne işe yarar?

Sabun yerine kullanılarak vücudu temizleyen arındıran vücut temizlik ürünüdür. Kaygan yapısıdan dolayı kullanımı kolaylaştırır ve sabuna göre daha kısa sürede daha çok bölgeyi temizler. Güzel kokması ve sabuna göre çok fazla kurutmamasından dolayı tercih edilir. Uzun lafın kısası vücudu kolayca temizler ve güzel kokmasını sağlar. Ayrıca Ph değerlerinin sabunlara göre çok daha düşük olduğundan alerji yapması da düşüktür. Ayrıca cilt derisini kurutmadığı için hasas ciltlerde için daha güvenlidir. Bunun yanında cildi yumuşatarak ve pürüzsüz hale getirmeye çalışarak daha yumuşak ve hoş bir vücuda sahip olmayı sağlar.

 


 

Cildi nemlendirme, sivilcelere ve cilt lekelerine fayda sağlama ve daha birçok amaç için üretilmiş duş jelleri vardır. Duş jeli nasıl kullanılır doğru yöntemini bilmeniz gerekir. Öncelikle kokusu kadar cilt tipinize uygun bir duş jeli seçmelisiniz. Banyo yaparken bir miktar duş jelini lifinize dökerek vücudunuzda köpürtün birkaç dakika sonra vücudunuzu durulayın. Duş jelinden iyi verim alabilmek için özellikle koltuk altı gibi bölgelerde yoğun kullanın. Ayrıca duş jelinin kokusunun teninizde kalmasını istiyorsanız öyle çok fazla durulamanız gerekmiyor. Hafifçe vücudunuza su tutarak köpüğün gitmesini sağlamanız yeterli olacaktır. Duş jeli kullanımı çok kolay aslında duş sırasında vücudunuzu köpürterek birkaç dakika sonrasında durulamak yeterlidir.

Duş jeli nasıl kullanılır ve dikkat etmeniz gereken diğer noktalar neler?

Duş jelini her banyoda abartmadan kullanmak gerekiyor. Hoş kokusu dolayısıyla life çok fazla miktarda dökerek kullanmakta sağlığınız açısından hiç iyi değil. Bir miktar köpürecek kadar dökmeniz gayet yeterli olacaktır. Duş jeli doğru şekilde kullanıldığında vücuttaki yağ, ölü deri ve kiri arındıracaktır. Ayrıca duş jeli içeriğindeki PH değerinden dolayı sabuna göre cildinizi kurutmadan temizleme olanağı sağlamaktadır. Duş jeli seçiminizde sis (sodium laurly sulfate) ve sies (sodium laureth ether sulfate) gibi sülfatlı maddeler içermeyen jelleri seçmeye özen gösterin. Çünkü bu maddeleri içeren duş jelleri hem sizin sağlığınız açısından hem de çevre açısından zararlı maddelerdir. Duş jelinizin içerisinde e ve b vitamini içeren maddelerin olmasına özen gösterin. Özellikle duş jeli seçiminizde ucuz olan ürünlerden kaçının. Kaliteli bir duş jeli seçimi yaparak hem cildinizi koruyun, hem vücudunuzun güzel kokmasını sağlayın hem de duş jellerinin rahatlatıcı etkisinden faydalanın.

5 YORUMLAR

  1. ne işe yarar hala merak konusu. bu makaleyi yazzan arkadaş bir zahmet ne işe yara yazsaydın. saça mı sürülür vücüda mı ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.