Duş jeli ne işe yarar nasıl kullanılmalıdır?

0
Cilt bakımı ürünleri
Duş jeli

Duş jeli, adından da anlaşılacağı üzere duşta kullanmak için, vücudumuza sabun yerine kullanmamız için çok işe yarar. Fakat duş jeli kullanımı, çoğu insan tarafından yanlış kullanıldığı için duş jelinden verim alınamamaktadır. Duş jeli çeşitli markalarda üretilmektedir ve bu üretilen duş jelleri birbirlerine çok benzemektedir. Duş jeli ne işe yarar diyenler için kolay kullanımı sayesinde temizlenme aracı olarak kullanılmaktadır. Sabun bazı ciltlerde alerji oluşturmaktadır. Bu sebepten dolayı duş jeli daha çok tercih edilmektedir. Duş jelinin tercih edilmesinin bir diğer sebebi de sabundan farklı kokulara sahip olması ve bu kokuların kalıcı olmasıdır.

PH değeri cilt derisi için çok önemli bir terimdir. Sabunun PH değeri duş jellerine göre daha yüksektir ve hassas cilt derilerini tahriş edebilmektedir. PH değeri 7 olan duş jelleri cilt derisi en uygun olan değerdir. Duş jeli alırken dikkat edeceğimiz en önemli nokta PH değeridir.

Duş jelinin nasıl kullanılması gerektiğinden bahsedecek olursak;

  • Duş jeli, duş lifiyle kullanılırsa daha fazla fayda sağlar.
  • Göz kararı bir miktar duş jelini, abartı olmayacak şekilde duş lifine dökmelisiniz.
  • Lifi köpürterek vücudunuza sürün.
  • Duş jelinin kokusunun vücudunuzda kalmasını istiyorsanız fazla durulanmanıza gerek yoktur.
  • Vücudunuza su dökerek köpüğün durulanması yeterli olacaktır.
  • Bu işlemleri her duş alışınızda uygulayın ve ferahlığa kavuşmanın tadını çıkarın.

Duş jeli alırken ucuz ve kalitesiz olan duş jellerinden kesinlikle kaçınmalısınız. Cildinize uyacak güzel kokulu duş jelini tercih etmelisiniz. Duşta fazla kullanmamaya yani abartmamaya özen göstermelisiniz. E ve B vitaminleri içeren duş jellerini tercih etmenizde fayda vardır. Ayrıca duş jeli seçiminde sis ve sülfatlı maddeler içermeyen duş jellerini tercih etmelisiniz. Bunun sebebi bu maddeleri içeren duş jelleri hem sağlığınıza hem de çevreye zarar vermektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.