Egzama bitkisel tedavi

0
evde egzama tedavisi
Egzama bitkisel tedavi

Egzama hastalığı çocukluk döneminde ortaya çıkabileceği gibi ilerleyen yaşlarda da görülebilmektedir. Egzama geçtikten sonra tekrar ortaya çıkabilir. İşte bu nedenle egzama son derece inatçı bir hastalıktır. Egzamayı tedavi etmek için tonlarca para harcamış ancak bir sonuç alamamışsanız bir de egzama bitkisel tedavi yöntemleri denemenizi tavsiye ederiz.

Egzama bitkisel tedavi malzemeleri

Vazelin
Deniz Tuzu

Evde egzama bitkisel tedavisi

1

Banyo sonrasında egzama bitkisel tedavi için cildinize vazelin sürebilirsiniz. Vazelin her ne kadar basit bir ilaç gibi görünse de aslında çok etkilidir. Ilık bir duş alın ve sonrasında bolca vazelini cildinize sürün.

2

Tatil sırasında egzamasının geçtiğini söyleyenleri duymuşsunuzdur. Deniz tuzunun egzama tedavisinde sıkça kullanıldığını biliyor muydunuz? Bu konuda küçük bir araştırma yaptığınızda deniz tuzunun egzamaya çok iyi geldiğini göreceksiniz. ¼ bardak deniz tuzunu küvete dökün ve banyo keyfi yapın. Bir yandan egzama bitkisel tedavisi uygularken bir yandan da stresinizi atacaksınız.

Uyarılar

Devam eden herhangi bir egzama tedaviniz varsa egzama bitkisel tedavisi için vazelin ve deniz tuzu kullanımı konusunda doktorunuza danışabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.