Egzema Tedavisi

| 2012/10/27 | 0 Comments

 

egzama tedavisi

egzema tedavisi

“Egzema” yada “Egzama” olarak bilinen hastalık bazı kişilerde çok sık nüksedebilirken bazı kişilerde çok nadir gözlemlenmektedir. Evde egzema tedavisi yapmanız için size güzel bir tarif vereceğiz. Bu tedaviyi  denedikten sonra haftada birkaç defa tekrar uygulamak isteyeceksiniz.

Aktarlardan alacağınız çeşitli yağları karıştırarak etkili bir egzama ilacı oluşturabilirsiniz. Bu sabun için büyük bir şampuan kutusunu saklayın ve yıkayın. Eğer gerçekten etkili bir egzema tedavisi yapmak istiyorsanız, tüm bu malzemeleri edinmek gözünüzü korkutmasın. Aktara girdiğinizde rahatlıkla çeşitli yağlara ulaşabilirsiniz. Tüm bu yağları satın alıp birleştirmek sanıldığından çok daha kolaydır.

Egzema tedavisi malzemeleri

Badem yağı
Üzüm çekirdeği yağı
Çay ağacı yağı
Lavanta yağı
Zeytinyağı
Bal

Evde egzema tedavisi

1

1 bardak zeytinyağını bir kaba koyun. Üzerine ¼ bardak  badem yağı, ¼ jojoba yağı ve ¼  üzüm çekirdeği yağını ekleyin. Aktardan alacağınız minik şişlerde satılan bu yağlar yeterli olacaktır. Eğer bulabilirseniz karışıma ¼ bardak aloe vera katın. Yarım bardak bal, 15 damla çay ağacı yağı, 10 damla lavanta yağını da karışıma ekleyin.

2

Egzema döküntülerini önlemek, tedavi etmek ve iyileştirmek için tüm bu yağlar çok faydalıdır. Sebebi ise tarifte yer alan yağların doğal bir nemlendirme özelliğinin bulunmasıdır. İçerdikleri antioksidanlar içeren antiseptikler ve vitaminler tüm egzama eğilimli ciltler için yararlı minerallerdir.

Egzema tedavisi nasıl uygulanır?

Öncelikle ılık su ile küveti doldurun. Doldurduğunuz küvete 2 bardak kadar hazırladığınız yağlı karışımı dökün. Banyoya girmeden önce döktüğünüz yağların suyla iyice karışması için elinizle banyo suyunu karıştırın. Hazırladığınız bu küvette mümkün olduğu kadar fazla durun. Etkili bir egzema tedavisi için tüm bu mineralleri ve vitaminleri cildinizin çekmesine izin vermelisiniz. Ardından ılık bir su ile duş alın ve çıkın.

3

Banyodan çıkıp kurulandıktan sonra etkili bir nemlendiriciyle tüm vücudunuzu nemlendirin. Sulu veya kuru, kaşıntılı egzamanın tedavisinde tüm bu yağlar çok etkili olacaktır.

Etiketler: , , , ,

Kategori: Cilt Sorunları, Egzama, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.