El Soyulması nedenleri ve tedavisi

0
Eller
El soyulması

Cildimiz özellikle kış aylarında değişime uğrar ve bazı sorunlar ortaya çıkar. Çoğunlukla kış aylarında kadınların karşılaştığı sorunlar arasında el soyulması yer alır. Bunun sebebi yaz aylarından kış aylarına geçtiğimiz şu dönemlerde hava değişiminden dolayı cildin nem oranının bozulmasıdır. Tabi ki sadece hava değişimi değildir el soyulmasının nedeni. Sizlere bu yazımızda el soyulmasının nedenleri ve çözümleri hakkında kısaca bilgiler vermeye çalışacağız. Öncelikle el soyulmasının nedenleri nelerdir bunun hakkında bilgiler vererek başlayalım.

El soyulması nedenleri

-Sık sık elleri yıkamak,

-Sabun ve deterjan gibi maddelerle sıkça temasta bulunmak,

-Aşırı rüzgar ve güneşin cildi kurutması,

-Parfüm ve kimyasal madde içeren ürünlerle cildin temas etmesi

-Aşırı soğuk havalar el soyulması nedenlerindendir.

El soyulmasının çözümleri nelerdir?

Ellerinizi sürekli yıkamaktan vazgeçin çünkü sürekli su ile temas halinde ellerinizin nem oranı azalacaktır. Nemsiz kalan elleriniz çatlayacak, kuruyacak ve soyulmaya başlayacaktır. Aşırı soğuk havalarda ellerinize nemlendirici bir krem kullanarak eldiven takmanızı tavsiye ediyoruz. Bu arada nemlendirici krem seçiminde cildinize uygun olmasına özen gösterin özellikle zeytinyağı içeren kremler el soyulması için çok fayda sağlıyor. Ellerinizi sürekli sabunlamaktan vazgeçin belki sizin için çok sağlıklı geliyordur fakat hiçte iyi bir şey değil. Deterjan kullandıktan sonra ellerinizi iyice durulayın ve özellikle nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Cildinize uygun bir nemlendirici kısa sürede ellerinizi ipeksi bir görünüme kavuşturacaktır.

El soyulması için mükemmel bir kür

2 yemek kaşığı susam yağı, 2 çay kaşığı limon suyu, 2 çay kaşığı gliserin, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 2 yemek kaşığı bebek pudrası ve 1 ampül E vitaminini karıştırın ve krem kıvamına gelen karışımı sabah, akşam ellerinize sürün. Kısa bir süre sonra ellerinizdeki yumuşaklığı ve ipeksi görünümü fark edeceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.