Elektriklenen saç nasıl düzeltilir?

0
dalgalı saçlar
Elektriklenen saç nasıl düzeltilir

Elektriklenme daha çok kuru iklimlerde ve kış mevsiminde meydana gelir. Özellikle evlerdeki ısıtma sistemleri havayı kurutarak saçtaki elektriklenmeyi daha da arttırır. Elektriklenmeyi önlemenin en etkili yolu saçınızı her daim nemli tutmaktır. Saçınızın doğal nemini koruyarak ya da kuru bir saç tipiniz varsa dışarıdan ürünlerle nemlendirerek elektriklenmeyi ortadan kaldırabilirsiniz. Bazı taktikler kuru mevsimde saçınızı formunda tutmanıza yardımcı olacaktır.

Elektriklenen saçı düzeltmek için adımlar

  1. Ekstra nemlendirici bir saç kremi kullanın. Saç kremini saçınıza iyice nüfuz etmesi için başınızda en az 5 dakika beklettikten sonra yıkayın.
  2. Saçınızı yıkadıktan sonra, fazla suyu havluyla alın ve saç tipinize uygun, durulamak gerekmeyen bir saç kremi uygulayın. Geniş dişli bir tarakla saçınızı tarayarak saç kremini yayın.
  3. Saçınızı makine ile kurutmaktan sakının çünkü makine saçınızdaki ekstra nemi de alarak elektriklenmeyi arttıracaktır. Saç kurutma makinesi kullanmak zorunda kalırsanız saçınız tam kurumadan makineyi durdurun ve saçınızı olabildiğince nemli bırakmaya çalışın.
  4. Saçınızı makinesiz kurutun ve durulamak gerekmeyen bir saç kremi uygulayın. Sıcak hava üfleyen kurutucu cihazlardan uzak durmaya çalışın, saçınızı olabildiğince nemli bırakmaya çalışın.
  5. Saçınızı spreyleyin ve tarayarak şekil verin. Spreyi gün boyunca ihtiyaç duydukça tekrarlayabilirsiniz.
  6. Saçınıza en az haftada 1 kez krem ile derin nemlendirme yaparak saçınızın nemini ve elastikiyetini koruyun. Kuru saçın elektriklenme riski daha yüksektir.

Nelere dikkat etmelisiniz?

Saçınızda elektriklenmeyi önlemek için ne miktarda saç kremi ve sprey kullanmanız gerektiğini deneyerek tespit edin. Saç tipinize uygun ve sadece elektriklenmeyi giderecek miktarda ürün kullanın. Fazla miktarda saç şekillendirme ürünü saçınıza zarar verebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.