Elektriklenen saçın çözümü nedir?

0
Elektriklenen saçlar
Elektriklenen saçın çözümü

Kuru saçlar ve saçlardaki elektrik birikimi uçuşan saçlara sebep olur. Bu durum da siz saçlarınızı şekillendirmeye çalışırken veya stilinizi korumaya çalışırken sinirlerinizin bozulmasına sebep olabilir. Elektriklenmiş saçın çözümü için saçı nemlendirerek sönmesini sağlayabilir ve onları o halde tutarak elektriklenme probleminin üstesinden gelebiliriz.

Saçlardaki elektriklenme problemi özellikle kış aylarında veya havanın kuru olduğu günlerde karşılaşılan bir problemdir. Bunun sebebi ise merkezi ısınma sistemlerinin önce havadaki nemin çoğunu daha sonra da saçlardaki nemi ortadan kaldırıyor olmasıdır. Kurak havalarda kullanabileceğiniz bazı taktikler saçlarınızı daha kullanışlı hale getirmenizde size yardımcı olur.

1

Saçlarınızı şampuanladıktan sonra ekstra  saç kremi kullanın. Saç kremini sürdükten sonra saçlarınızın kremi daha iyi emebilmesi için durulamadan önce en az 5 dakika kadar bekleyin.

2

Saçlarınızı duruladıktan sonra bir havlu yardımıyla saçlarınızı hafifçe kurulayın ve saç tipinize uygun bir banyo sonrası saç kremini saçlarınıza uygulayın.

3

Saç kurutma makinesiyle saçlarınızı kurutmaktan olabildiğince uzak durmaya çalışın. Çünkü tam bir kurutma, saçtaki fazla nemi ortadan kaldırır ve bu da saçlarınızı daha hassas ve uçuşmaya müsait hale getirir. Eğer saç kurutma makinesi kullanmanız gerekiyorsa da saçlarınızın tam olarak kuruyup nemini kaybetmediğinden emin olun.

4

Kuru saçlarınıza banyo sonrası saç kremini uygulayın ve şekil vermeden önce saçlarınızın kurumasını bekleyin. Saçlarınızın nem tutmasını kolaylaştırabilmek için ısı yoluyla saç şekillendiren aletlerin kullanımını olabildiğince azaltın.

5

Aerosol saç spreyini sıkarken bir yandan da hafifçe saçlarınızı tarayın. Saçlarınızı şekillendirdikten sonra, gün içinde elektriklenen saçlarınızı hemen tarayarak düzeltebilirsiniz. Gün içerisinde imkanınız oldukça saçlarınızı tarayın.

6

Kuru saçlar elektriklenmeye daha yatkındır bu sebeple haftada en az 1 kere saçlarınızı kremlemeniz saçlarınızın esnekliğini ve menimi yitirmemesi açısından önemlidir.

Püf Noktaları ve Uyarılar

– Hangi saç bakım ürünlerinin saç tipinize iyi geldiğini öğrenin ve bu ürünleri kullanın. Böylece saçlarınızın elektriklenmesini kontrol altına alıp, saçlarınızın nemini yitirmelerini önlemiş olursunuz. Fakat her ne kadar bu saç bakım ürünlerinin saçlarınıza iyi geldiğini düşünseniz de çok fazla kullanılmaları durumunda saçlarınıza zarar verebilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.