Elektriklenen saçlar için bazı çözümler

0
Elektriklenen saçlar
Elektriklenen saçlar için

Elektriklenmiş saçlar rahatsız edici hatta utanç verici olabilir. Saçlardaki elektriklenmeyi problem olmaktan çıkarıp, elektriklenmeyi önleyerek düzgün saçlara sahip olmak için kullanılabilecek doğal çözüm yolları ve birçok ürün bulunmaktadır. Bu çözüm yolları zeytinyağından kurutucu kağıtlara kadar her insanın bütçesine hitap edebilecek türdendir.

Kurutucu Kağıtlar

Kullanılmış bir kurutucu kağıdı saçtaki elektriklenmeyi kolaylıkla ortadan kaldırır. Cebinizde veya kolayca ulaşabileceğiniz şekilde bir tanesini yanınızda bulundurun ve ihtiyaç duyduğunuzda çıkarıp saçınızı bu kurutucu kağıdıyla ovalayın. Saçlarınızı taramanızın üzerine bir de kurutucu kağıtla saçlarınızı ovaladıktan sonra saçlarınızı tekrar tarayın. Bu yöntem saçlarınızdaki elektriklenmeyi en aza indirip iyi görünmelerini sağlar.

Kişisel Yağlar

Kişisel yağlar silikon içermeyen, saçta yağlı, tortulu bir görünüm bırakmayan ve elektriklenmeyi engelleyen ürünlerdir. Bu kişisel yağları herhangi bir eczanede rahatlıkla bulabilirsiniz. Eczaneden aldığınız 1 tüp kişisel yağın çevreğini avucunuza dökün ve ellerinizi ovuşturun. Daha sonra ellerinizdeki yağı saçlarına sürerek iyice yedirin. Bu sayede saçlarınız bir dahaki yıkamanıza kadar elektriklenmeyeceklerdir.

Zeytinyağı

Zeytinyağı saçlardaki elektriklenmeleri önlemesinin yanında, saç köklerini besleme konusunda da bizim için önemli bir yardımcıdır. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra bir çay kaşığı zeytinyağını saçınıza dökün ve yağı saçlarınızın diplerinden uçlarına kadar ovalayarak iyice yedirin. Saçlarınıza yağı iyice yedirdikten sonra saçlarınızı kurulayın ve dilediğiniz gibi şekillendirin. Zeytinyağı kullandığınız için saçlarınız bir dahaki yıkamanıza kadar elektriklenmeyeceklerdir.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistancevizi yağı da kuru saçlara ve saçlardaki elektriklenmelere karşı kullanılabilecek doğal çözüm yollarından birisidir. Saçlarınızı her zaman yaptığınız gibi şampuanlayın sonra iki çay kaşığı hindistancevizi yağınızı saç diplerinize dökün ve kendi yöntemlerinizle saçlarınıza yağı iyice yedirin. Bu yöntem de saçlarınızı bir dahaki yıkamanıza ve bir dahaki hindistancevizi yağı kullanımınıza kadar nemli kalmalarını ve elektriklenmemelerini sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.