Elektriklenen saçlar için bazı öneriler

0
Modellerin saç bakımı
Elektriklenen saçlar için

Çamaşır kurutma makinesi kağıdı

Kullanılmış bir çamaşır kurutma makinesi kağıdı her zaman saçtaki elektriklenmeyi kolayca giderebilir. Çantanızda bu kağıtlardan bulundurarak ihtiyacınız olduğunda kullanabilirsiniz. Kurutucu kağıdını saç fırçasına sürtün ve sonrasında bu fırçayla saçınızı fırçalayın, elektriklenmenin çok kısa sürede kaybolduğunu göreceksiniz.

Çamaşır kurutma makinesi kağıtları asıl olarak kurutulan çamaşırların elektriklenmesini ve sertleşmesini önleyen bir üründür ve pek çok ülkede popüler bir ürün olmasına karşın ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaktadır. Hoş kokusu nedeniyle çekmecelerde de kullanılabilen bu kağıtları özellikle internetten rahatça satın alabilirsiniz.

Kayganlaştırıcı

Aslında bir cinsel sağlık ürünü olan kayganlaştırıcılar saçta yağlı bir tabaka bırakmadığı için elektriklenmeyi gidermek için de uygundur. Süpermarketlerden, eczanelerden ya da kozmetik mağazalarından satın alabileceğiniz az miktarda kayganlaştırıcıyı avucunuzun içine sıkarak ellerinizi ovuşturun ve ellerinizle kayganlaştırıcıyı saçınıza yedirin. Bu uygulama saçınızı bir dahaki yıkamaya kadar elektriklenmekten koruyacaktır.

Zeytinyağı

Zeytinyağı saçtaki elektriklenmeyi gidermekle kalmaz aynı zamanda saçfoliküllerini besleyen faydalı maddeler içerir. Saçınızı yıkama esnasında her zamanki gibi şampuanladıktan sonra iki çay kaşığı zeytinyağını saç diplerinizden uçlara doğru uygulayın. Ardından saçınızı kurutarak dilediğiniz gibi şekil verin. Zeytinyağı bir dahaki yıkamaya kadar saçlarınızı besleyecek, parlak ve sağlıklı bir görünüm kazandıracak ve elektriklenmeyi önleyecektir.

Hindistancevizi yağı

Hindistancevizi yağı elektriklenmeye karşı kullanılabilecek bir diğer doğal üründür. Saçınızı her zamanki gibi şampuanlayın, ardından iki çay kaşığı hindistancevizi yağını saç diplerinden uçlara doğru uygulayın. Bu uygulama bir dahaki yıkamaya kadar saçınızı nemlendirecek ve elektriklenmesini önleyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.