Elektriklenmiş saçlar

| 2012/10/31 | 0 Comments
kabaran saçlar

Elektriklenmiş saçlar

Elektriklenmiş saçlar, saçın kurumasının, uzun süre güneş altında kalmanın, saça kimyasal uygulamalar yapmanın ve ısıyla şekillendirmenin kötü bir sonucu olarak karşımıza çıkar. Elektriklenmiş saçları her ne kadar fön yardımıyla saçı düzleştirerek veya saç şekillendirici ürünler ile saça şekil vererek kamufle edebiliyor olsak da saçımızın yumuşacık ve parlak olması kendi özgüvenimiz açısından çok önemlidir. Ayrıca bazen saçınıza fön çekseniz bile saçlar elektriklenmeye devam edecektir. Elektriklenmiş saçlar için birkaç önerimiz olacak.

Yıkama Teknikleri

Yıpranmış ve elektriklenmiş saçlara farklı yıkama teknikleri uygulamanız gerekebilir.  İlk olarak saçı nemlendirme özelliği olan bir şampuan satın almalısınız. Saçınıza şampuanı sürmeden önce birkaç dakika boyunca saçınıza parmak uçlarınızla masaj yapın. Tırnaklarınız saç diplerine değmesin. Şampuanı da masaj yaparak saçınıza yedirin. Saçınızı kurutma makinesiyle kurutmayın. Elektriklenmiş saçlar genellikle kuru bir yapıya sahiptir. Bu nedenle saçınızın nemini kaybetmemesi gerekmektedir.   

Elektriklenmiş saçlar için Serumlar

Elektriklenmeyi önlemek için saçınızı yıkadıktan sonra sürebileceğiniz serumlar bulunmaktadır. 90’lı yılların başında John Frieda Şirket’i tarafından geliştirilen “John Frieda Frizz Ease Extra Strength Serum” öncü ürün olma özelliğini taşıyor. John Frieda elektriklenmeye karşı serum, saçınızı yumuşatır, nemlendirir ve bu nemi saça hapseder. Hava koşullarının saçınızdaki nemi almasına engel olur. Yine de bu seruma muadil farklı serumlar da kullanabilirsiniz.

Protein bazlı saç kremleri

Elektriklenmiş saçlar için kullanabileceğiniz bir diğer ürün ise protein bazlı saç kremleridir. Protein bazlı saç kremleri özel bir formüle sahiptir. Bu formüllerin bazı genellikle 6.0 bir pH’a sahiptir ve sıvı bir hidrolize protein içerirler. Protein saç yapısının bir parçasıdır. Saça parlaklık kazandırır. Protein bazlı saç kremlerinin kullanılışı markaların kendi talimatlarına göre değişir.

Keratin Tedavisi

Eğer uzun süre etkili bir tedavi arıyorsanız kuaförlerde keratin tedavisi yaptırabilirsiniz. Keratin saça doğal nemini geri yükler ve parlaklık kazandırır. Saçı rahatlatır. Bunun yanında saçtaki elektriklenmeyi de alır. Bu nedenle elektriklenmiş saçlar için keratin tedavisini öneriyoruz. Bunun yanında keratinle kalıcı saç düzleştirmesi de mümkündür. Keratinle saç düzleştirme yaklaşık olarak 3 saat sürer ve en fazla 5 aya kadar etkisi devam eder.

Brezilya Fönü

Brezilyalı fönü; kuru, kıvırcık ve elektriklenmiş saçlara parlaklık kazandırabileceğiniz başka bir kuaför yöntemidir. Brezilya fönü şampuanlama aşamasından sonra saça uygulanan bir formaldehit tabanlı,  kimyasal işlem ile başlar. Ardından saç düzleştirilir. Brezilya fönü sonucunda parlak, düz saçlar edilirken elektriklenmiş saçlara da veda edilir.

Etiketler: , ,

Kategori: Düz saç bakımı, Saç Bakımı

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.