Elektronik ayak törpüsü nasıl kullanılır?

0
Elektronik ayak törpüsü
Elektronik ayak törpüsü

Yalınayak gezmek, bantlı sandaletler ve terlik giymek yazın çok hoş olur. Ama bunları giydiğinizde ayaklarınız kesinlikle nasır bağlayacaktır. Nasırlı ayaklar da genelde utanç kaynağıdır. Ayaktaki nasırlardan kurtulmak için ayaklarınızı törpü edebilirsiniz. Elektronik ayak törpüsü ile ölü doku nasıl temizlenir ondan bahsedeceğiz. Elektronik ayak törpüsü kullanarak ayaklarınızdaki nasırlardan kurtulabilir ve özellikle yaz aylarında rahatça sandalet ve terlik giyebilir veya yalınayak gezebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Elektronik ayak törpüsü
  • Sıcak su
  • Ponza taşı
  • Ayak losyonu

Elektronik ayak törpüsü kullanımı

1

Ayaklarınızdaki nasırları törpü etmek için öncelikle bir Elektronik ayak törpüsü alın. Elektronik ayak törpüsü eczanelerde ve güzellik ürünleri satan mağazalarda bulunabilir. Ayak törpü makinesinin yuvarlak ve ortasında bıçağı bulunan metal parçası ve tepesinde kolu bulanan ayak törpü makineleri çok kullanışlıdır. Bu tip ayak törpü makinelerinden edinmeniz kullanım açısından daha iyi olacaktır.

2

Ayaklarınızdaki nasırı törpü etmeye başlamadan önce, ayaklarınızı yumuşatmak için en az beş dakika ılık suda bekletin. Ayaklarınız yumuşatmak için hazırladığınız suyun içine isterseniz bir miktar sabun veya banyo yağı ekleyebilirsiniz, ama normal su yeterlidir.

3

Elektronik ayak törpüsü ni yumuşak ve kısa hareketlerle kullanın. Sert hareketler yapmaktan kaçının. Ancak ayağınızdaki nasırlar sertleşmiş ve kalın ise sert şekilde kullanabilirsiniz.

4

Kapalı tıraş herhangi bir cilt çıkarmak için her tıraş hareketi arasında jilet dokunun. Bu ıslatma suyu veya yakındaki bir çöp sepeti yapılabilir. Ayrıca temiz tutmak için tıraş arasındaki su Tıraş girdap.

5

Ayağınızı törpü ederken topuk alanı, ayak ayası ve ayak başparmağı çevresindeki bölgeye ekstra dikkat etmelisiniz. Nasırlaşma ilk olarak buralardan başlar.

6

Ayakları törpü makinesi ile törpü ettikten sonra ponza taşı ile ayakları ovalayıp, törpü makinesinden arta kalan parçaların temizlenmesi ile işlem bitirilir. Ponza taşı ile ayaklar ovalanıp, cilt pürüzsüz hale getirildikten sonra ayaklarınıza losyon uygulayarak ayakların törpü sonrası bakımı yapılır ve pamuklu bir çorap giyilerek ayaklar korumaya alınır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.