Elma sirkesi ve biberiyeli nemlendirici yapımı

0
Elma sirkesi
Elma sirkesi

Biberiye ve elma sirkesi evinizde rahatlıkla bulabileceğiniz saçlardaki kepek oluşumunu engelleyen ve aynı zamanda saç sağlığınıza iyi gelerek saçınıza parlaklık katacak doğal ürünlerdir. Ayrıca ev yapımı saç bakım ürünlerinin başka faydaları da bulunmaktadır. Kendi saç nemlendiricinizi kendiniz yaparak hem dışarıdan alacağınız saç bakım ürünleri içerisindeki gereksiz ve saçınıza zarar verici ürünlerden uzak durmanızı hem de ucuz ürünlerle saç bakımınızı tamamlamanız konusunda size yardımcı olacaktır.

Ev yapımı nemlendirici malzemeleri

  • Yarım bardak ısırgan
  • Yarım bardak biberiye
  • 4 bardak saf su
  • 4 bardak elma sirkesi

Ev yapımı nemlendirici yapılışı

1

Isırgan, saf su ve biberiyeyi ağır tabanlı, geniş bir tencereye koyarak orta ateşte 9-10 dakika kadar ısıtın.

2

Isıtma işleminiz tamamlanınca tencereyi ateşten alıp bir buçuk, iki saatliğine dinlenmesi için bırakın.

3

Karışımınızı bir süzgeçten geçirerek temiz bir tencereye alın ve elma sirkesini de karışımınıza ekleyip çırpma teli ile karıştırın.

4

Karışımınızı son hali ile temiz bir şişeye doldurup buzdolabınızda saklayın. Her kullanımınız öncesinde çalkalamayı unutmayın.

Öneri ve Uyarılar

– Saçlarınız için hazırladığınız bu karışımınızı duştayken saçlarınıza uygulayıp 5 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Karışımınızdan yaklaşık olarak 1 bardak kullanmanız yeterli olacaktır.

– Karışımlarınızı alüminyum içeren herhangi bir şeyin içerisinde karıştırmaktan ya da saklamaktan kaçının. Aksi takdirde hem cildiniz hem de saçlarınız zarar görebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.