Elmalı bal maskesi tarifi

0
Elmalı bal maskesi
Elmalı bal maskesi

 

Sivilceleriyle sorunu olan ve aspirine alerjisi olmayanlar için süper bir maske olan bal ve elma maskesi sadece sivilcelerinizi iyileştirmekle kalmayacak. Kurudukça cilde yapışan bu maske temziliğin yanında peeling etkisi de yaparak cildinizi yumuşacık bir hale getiriyor.

Malzemeler

4 adet aspirin
1 çay kaşığı bal

Bal ve aspirin maskesi tarifi

1

4 tane aspirini küçük bir çay tabağına koyduktan sonra elinizi ıslatın. Parmağınızda kalmış olan su damlacıklarını her birine 2-3 damla su gelecek şekilde aspirinlerin üstüne bırakın. Böylece aspirinler parmağınızla hafifçe bastırmanızla kolayca dağılacak hale gelecektir. Bunu yaptıktan sonra, dağılmış aspirinlerin üstüne 1 çay kaşığı bal ekleyip güzelca karıştırın. Bal fazla olursa yüzünüzden damlayacaktır, 1 çay kaşığından fazla bal eklememelisiniz.

2

Karışımı yüzünüze sürüp 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ıslatın ve yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yapın. Böylece maskeniz peeling işlevini de görecek ve cildiniz ölü derilerden arınacaktır. Son olarak ılık suyla yüzünüzü güzelce yıkadıktan sonra aynada göreceğiniz manzaradan memnun olacaksınız.

Uyarı

Maskelerdeki malzemelere karşı herhangi bir alerjiniz olabilir veya cildiniz hassas bir yapıya sahip olabilir. Bu nedenle maskeleri uygulamadan önce bileklerinizde test etmeniz gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.