Elmalı sivilce maskesi nasıl hazırlanır?

0
Elma
Elma

Sivilceli cildinizi evde hazırlayacağınız sivilce maskeleriyle iyileştirebilirsiniz.. Sivilce sorunu mutlaka üzerine eğilinmesi gereken bir sorundur. Sivilceler görünüm olarak psikolojinizi etkilediği için sivilce sorunu önemlidir ve çözülmelidir.

Elmada bulunan malik asit sivilce tedavisi için kullanılan bir alfa hidroksi asit türüdür. Bal ise cildi mikroplardan arındırmasıyla bilinir ki sivilcelere neden olan bakteriler de buna dahildir. Yulaf ezmesi ciltteki aşırı yağı kurutmak için yardımcı olabilir. Çoğunlukla bakterilerin sebep olduğu sivilcelerin temizlenmesi için elmalı sivilce maskesi kullanabilirsiniz.

Elmalı sivilce maskesi malzemeleri

Orta boy bir elma
2 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı yulaf ezmesi

Elmalı sivilce maskesi hazırlanışı

1

Orta boy bir elmayı dilimleyin. Çekirdeklerini iyice temizleyin ve bir gıda işlemcide püre haline getirin.

2

Küçük bir kase içine elma karışımını aktarın. Sonra bal ve yulaf ezmesini üzerine ekleyin ve yavaşça karıştırın. Karışım çok akışkan olursa, sürülebilir bir kıvam elde etmek için bir miktar daha yulaf ezmesi ekleyin.

3

Yüzünüze elmalı sivilce maskesini masaj yaparak sürün. Sivilcelerden etkilenen bölgelerde biraz daha fazla odaklanın. Yüzünüzde 15-20 dakika bekletin ve ardından soğuk suyla yüzünüzü durulayın.

4

Elmalı sivilce maskesini haftada en az defa bu düzenli olarak uygulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.